Zlé tajemství Klause, uhranul Flegr. Viděl to v TV. A rozluštil

16.03.2021 12:06

Profesor Flegr už před rokem zblbnul. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí exprezidenta Václava Klause Petr Macinka. Flegr totiž začal šířit informace o tom, že se Klaus už dřív nechal proti covidu údajně naočkovat, a proto nyní prodělal lehký průběh. Vědec, kterého proslavily výroky o mrazácích na mrtvoly v ulicích, šíří tyto spekulace opakovaně.

Zlé tajemství Klause, uhranul Flegr. Viděl to v TV.  A rozluštil
Foto: archiv J. Flegr
Popisek: prof. Jaroslav Flegr
reklama

Evoluční biolog Jaroslav Flegr, který se dostal do širšího povědomí veřejnosti svými mnohdy až katastrofickými prognózami vývoje covidové epidemie a slovy o mrazácích na mrtvoly v ulicích, o sobě dal vědět komentářem k exprezidentu Václavu Klausovi. 

Profesor Flegr v příspěvku na svém twitterovém účtu tvrdí, že Václav Klaus buď už dříve prodělal těžkou formu onecmocnění covid-19, anebo se nechal očkovat, ačkoli tvrdí, že se očkovat nenechá.

Anketa

Odpustili jste Německu okupaci Československa a Protektorát Čechy a Morava?

4%
96%
hlasovalo: 23038 lidí

Klausův mluvčí Petr Macinka to ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz odmítá, podle něho Flegr zblbnul.

„Vysoké hladiny protilátek v krvi v den onemocnění znamenají, že Klaus (79) už dřív prodělal dosti těžký covid, nebo už byl očkován. Na dotaz novinářů, zda BYL očkován, Institut Václava Klause uvedl ‚Prezident Klaus nemá v úmyslu se proti covidu nechat očkovat.‘ Aspoň nezalhali,” napsal Flegr v úterý dopoledne na twitteru.

Na Flegrovo tvrzení zareagoval pro ParlamentníListy.cz Petr Macinka, mluvčí Institutu Václava Klause. „Flegr se zřejmě nechal naočkovat proti covidu sám a v rámci vedlejších účinků vakcíny definitivně už asi tak před rokem zblbnul,“ sdělil nám Macinka. Informaci o vyšší hladině protilátek v krvi uvedl v neděli na CNN Prima News Klaus s tím, že to mohlo být dáno tím, že v minulosti již s nákazou přišel do styku.

Není to přitom poprvé, co Jaroslav Flegr tvrzení o údajném naočkování exprezidenta proti covidu šíří. Spekuloval o tom už v neděli, rovněž na svém twitterovém účtu a v uplynulých dnech věnoval Václavu Klausovi i několik dalších tweetů.

„Václav Klaus se od jisté doby začal objevovat na veřejnosti bez roušky. Dnes na sebe práskl, že po nákaze covidem měl jen dva dny mírně zvýšenou teplotu a v den onemocnění mu v krvi zjistili vysoké hladiny protilátek. Kdyby mu už bylo 80, tak bych řekl, že už je dávno naočkován,“ psal Flegr po Klausově vystoupení v Partii na CNN Prima News.

Již v neděli to Macinka v komentáři pro server refresher.cz odmítl. „Prezident Klaus nemá v úmyslu se proti covidu nechat očkovat. Tento svůj postoj vyjádřil opakovaně, prodělaný covid ostatně považuje za nejlepší ‚vakcín‘,“ sdělil. 

 

 

 

 

Václav Klaus měl pozitivní test na covid v úterý 23. února, ještě ten den absolvoval plánovanou on-line přednášku v rámci svého kurzu na VŠE. Nařízenou izolaci strávil doma, měl podle svých slov lehký průběh s mírnými teplotami a ukončil ji dle plánu 5. března. 

Bývalý prezident konstatoval, že prodělané onemocnění covid-19 ho rozhodně neodradilo od jeho dosavadních názorů. „Určitě nezpůsobil žádné změkčení mých názorů při hodnocení toho, co se tady kolem nás děje. Jestli se něco stalo za tu dobu, uplynul určitý čas, ledasco se událo, tak bych řekl, že mě to motivuje k tomu, abych byl kritičtější k tomu, jak se s námi zachází a abych také vyjádřil své silnější odhodlání se v těchto věcech angažovat,“ řekl Primě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…