Zlínští radní se zaměří na dopravu, chtějí opravit kino i tržiště

22.12.2018 6:54

Rada města Zlína dnes zveřejnila své programové prohlášení, které stanovuje priority vedení města na následující čtyři roky. Mezi investiční priority patří rekonstrukce tržiště, parku za divadlem, Velkého kina, zimního a fotbalového stadionu a dalších sportovišť. Prioritou bude oblast dopravy. Koalici v krajském městě tvoří ve volbách vítězné hnutí ANO, STAN, lidovci, ODS a Piráti.

Zlínští radní se zaměří na dopravu, chtějí opravit kino i tržiště
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

"Zadáme architektonicko-urbanistické studie na strategické území města, jako je plocha pod sportovní halou a plocha po ´torzu´. Podpoříme i další rozvoj areálu ZOO Zlín," uvádí se v prohlášení. Koalice chce také pokračovat v modernizaci městských lázní a připravit rekonstrukci náměstí Míru.

V oblasti dopravy chce město pokračovat v přípravě a realizaci důležitých staveb jako je Prštenská příčka, obchvat Zálešné nebo pravobřežní komunikace v Loukách. Zlepšit se má režim parkování automobilů ve městě s důrazem na krátkodobé stání s cílem podpořit alternativní způsoby dopravy jako je MHD nebo cyklodoprava. "Za účelem využívání železniční nebo autobusové dopravy zahájíme realizaci dopravního terminálu propojující tyto jednotlivé typy dopravy s MHD," uvedla rada v prohlášení. Koalice chce také zvýšit kapacitu parkování v obytných zónách a najít plochy pro záchytná parkoviště obsluhovaná městskou hromadnou dopravou.

Na investice chce město co nejvíc využívat dotací. "Jednotlivým městským společnostem nastavíme jasnou filozofii a cíle za účelem zvýšení jejich finanční soběstačnosti při zachování požadované kvality a rozsahu poskytovaných služeb," píše se v prohlášení.

Město chce také spolupracovat se Zlínským krajem na projektu rekonstrukce či výstavby krajské nemocnice ve Zlíně. Koalice hodlá pokračovat v modernizaci a rekonstrukci školských zařízení, sportovních ploch a dětských hřišť. Pokračovat bude také projekt "Živý Zlín", který nabízí akce pro veřejnost k oživení centra i dalších částí města. Radní chtějí nadále investovat do rekonstrukce, údržby i rozvoje současného bytového fondu, nebudou prodávat velkokapacitní domy v majetku města. Pokračovat bude také digitalizace úřadu, vzniknou nové webové stránky města i městských organizací, rozšíří se dostupnost wifi sítě ve městě.

"Dá se říci, že tvorba programového prohlášení byla jedním z prvních větších testů spolupráce v nové koalici. Z tohoto pohledu jsem spokojen. Ukázalo se, že spolupracovat dokážeme. Nyní věřím, že se nám podaří programové prohlášení v co největší části zrealizovat," uvedl primátor Jiří Korec (ANO). Programové prohlášení je oficiální dokument, který musí schválit městská rada, stane se tak 7. ledna.

Koalice má v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu 29 křesel. V opozici je hnutí Zlín 21, uskupení Rozhýbejme Zlín, které tvoří Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, a SPD. V minulém volebním období vedla město koalice STAN a ANO.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…