Znalost historie představuje jeden z důležitých „kamínků“ komunitní práce, říká místostarosta

17.10.2013 12:04 | Zprávy

ROZHOVOR Ve čtvrtek 17. října proběhne od 17.00 v KC Prádelna promítání filmu „Příběhy pražských cementáren“ ke stejnomenné výstavě. Více nám řekne 1. místostarosta MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který nad výstavou převzal záštitu.

Znalost historie představuje jeden z důležitých „kamínků“ komunitní práce, říká místostarosta
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Co může návštěvník očekávat od výstavy „Příběhy pražských cementáren“?

Jak už název napovídá, výstava podrobným a zároveň poutavým způsobem v podobě rozsáhlé obrazové instalace s bohatým textovým doprovodem přibližuje historii cementárenského průmyslu v Praze od konce 19. století do současnosti. Zabývá se vznikem a rozvojem dnes již neexistující cementárny v Praze – Podolí na konci 19. století, stejně jako historií cementárny v Radotíně, jejíž nástupce funguje dodnes. Růst Prahy v druhé polovině 19. století s sebou přinesl i zvýšení poptávky po stavebním materiálu, což bylo důvodem založení továrny na výrobu cementu u bohatých ložisek vápence v Podolí a Radotíně. Oba závody měly hodně společného – vznikly prakticky ve stejné době a u jejich zrodu stáli stejní zakladatelé. Z těžkých začátků se vypracovaly na významné závody, které svými výrobky přispěly k přerodu Prahy z provinčního města na moderní metropoli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ava

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

12:40 V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

„Historie se opakuje“ osobnosti českého veřejného prostoru napsali pár slov k ruským oslavám 80. výr…