Známá protiradarová iniciativa protestovala proti propagandě ČT. Nastoupili na ně prý policisté

10.05.2014 19:44

Iniciativa Ne základnám tvrdí, že čeští občané jsou médii pouze ukolébáváni, že mají svobodu, která je ve veřejném prostoru často spojována s demokracií. Realita je ale podle názoru členů iniciativy jiná. Potlačována je především svoboda projevu. Uvádí také příklady, kdy došlo k jejímu porušování.

Známá protiradarová iniciativa protestovala proti propagandě ČT. Nastoupili na ně prý policisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radar
reklama

Česká televize podle iniciativy pouze tlumočí předem dobře zpracované informace. Moderátor prý působí toliko jako hlásná trouba. Skutečná svoboda projevu je přitom potlačována. Iniciativa přidává hned dva příklady z poslední doby.

Nebudeme mlčet, hlásí iniciativa

1. máj 2014, Žofín. Na ohlášeném nezakázaném shromáždění je na zábradlí lepící páskou připevněno několik transparentů, které upozorňují: „Neplnění volebních slibů, nesmyslná zahraniční politika znamená ztrátu vašich voličů." Přichází Městská policie Praha a nařizuje okamžité sundání transparentů, jinak přijede policejní posila a transparenty odstraní, líčí prohlášení známé iniciativy, které přinesl server Britské listy.

Tiskové prohlášení iniciativy Ne základnám ZDE

7. máj 2014, Hlavní nádraží Praha. Na ohlášeném nezakázaném shromáždění k uctění památky padlých bojovníků ve dnech 5. - 8. 5.1945 proti německému nacismu a fašismu, za naší svobodu, přichází ochranka a pietní akt napadá, nedovolí v jeho pokračování, a to za asistence státní policie.

Iniciativa se ale rozhodla k těmto případům nemlčet a postupně se hodlá obrátit na ombudsmanku, ministra pro lidská práva, poslance, senátory, Magistrát hl. města Prahy, na policii i na majitele Hlavního nádraží Praha - České dráhy.

Je třeba připomenout, že na zásah policie na Hlavním nádraží v Praze upozornila i spisovatelka Lenka Procházková, která varovala před plíživým návratem fašismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…