Známe jméno nového velvyslance v Japonsku. Je to ódéesák

12. 6. 2014 20:21

Bývalý náměstek ministra zahraničí Tomáš Dub míří na velvyslanecké místo do Japonska. Při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně to potvrdil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Na ministerstvu nahradil Duba už dřív Martin Tlapa, který byl dlouhou dobu náměstkem na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Známe jméno nového velvyslance v Japonsku. Je to ódéesák
Foto: red
Popisek: Japonská vlajka

„Mohu říci, že je to proces hledání velvyslance v Tokiu," řekl Zaorálek na dotaz poslance za Úsvit Milana Šarapatky. Šarapatka se nad Dubovou nominací podivil. Dub byl náměstkem pro ekonomickou diplomacii a nese podle něho odpovědnost za dění v České exportní bance a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Vše proběhlo, jak mělo

Při nominaci se podle Zaorálka postupovalo podle Ústavy, byla shoda vlády a prezidenta. Dub už získal taky souhlas japonské strany. Bývalý starosta Prahy 7 a poslanec za ODS podle ministra nabyl určitou ekonomickou erudici, což potvrdila řada jeho spolupracovníků.

Šarapatka bez bližších podrobností řekl, že na velvyslanecký post míří bývalý generální sekretář ministerstva Jaromír Plíšek. Padlo taky jméno někdejšího velvyslance v Austrálii Juraje Chmiela, kterého soud loni zprostil obžaloby z trestných činů při zadávání zakázek. Zaorálek jen řekl, že s výjimkou Duba jde o jména, u nichž rozhodnutí nejsou taková, aby se o nich mohlo veřejně mluvit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…