Známky politickým stranám: Véčka za pět

28.06.2012 14:44 | Zprávy

Kdyby měla veřejnost možnost známkovat politické strany a ústavní instituce, nejvíc jedniček by dostal ombudsman Pavel Varvařovský a s odstupem prezident Václav Klaus, pětek pak strana Věci veřejné. Vyplývá to z výsledků šetření, které každoročně před prázdninami prování Centrum pro výzkum veřejného mínění. Ve srovnání s loňským rokem a rokem 2010 se zlepšilo hodnocení KSČM, vedle Věcí veřejných si pohoršila také vládní TOP 09.

Známky politickým stranám: Véčka za pět
Foto: Ilustrační foto
Popisek: Školní vysvědčení s nedostatečou

Z politických stran dávali účastníci šetření nejlepší známky opoziční ČSSD, její průměrný známka tak vyšla na 2,93, druzí komunisté by měli na vysvědčení 3,39. Vládní ODS 3,84, TOP 09 pak 3,85. Věcem veřejným daly dvě třetiny známkujících pětku, takže v průměru by do dalšího ročníku prolezli s 4,46.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr pro vědu posvačil slzy kolaborantů. Je z toho i obrázek

22:38 Ministr pro vědu posvačil slzy kolaborantů. Je z toho i obrázek

„Polykač slz ruských kolaborantů“ – tak se na sociálních sítích prezentuje ministr pro vědu, výzkum …