Známý písničkář Xindl X se vyjádřil k uprchlické krizi. Zde jsou jeho slova

19.09.2015 20:10

Ondřej Ládek, známý jako Xindl X, se vyjádřil k uprchlické krizi i k politice. Oboje je součástí našeho života a sebevyjádření podle jeho názoru vede k popisu problémů, což je první krok k jejich řešení. Konkrétně u běženců tu ale máme jeden velký nedostatek. Příznivci i odpůrci uprchlíků se radikalizují a co nejhlasitěji vykřikují své názory, aniž o tématu mají dost informací.

Známý písničkář Xindl X se vyjádřil k uprchlické krizi. Zde jsou jeho slova
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů
reklama

V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV písničkář Xindl X říká, že se chce vyjadřovat k většině aktuálních společenských otázek. Vidí to jako potřebné a do jisté míry očišťující, ale existují témata, k nimž se nechce vyjadřovat, protože je to podle něho už za hranou. Kupříkladu právě téma uprchlíků odmítá v písních glosovat, protože je to příliš vážné.

„Já jsem se zařekl, že se tématu uprchlíků ve své tvorbě vyhnu, protože mi přijde, že i já bych měl mít hranice, a tohle je příliš vážné na to, aby si z toho člověk dělal srandu a zlehčoval to nějakým strašně radikálním názorem. Největší problém u těch uprchlíků je to, že každý na to strašně nutně potřebuje mít strašně rychle názor, který je buď strašně radikálně pro, nebo strašně radikálně proti, a neváhá mazat z Facebooku všechny přátele, kteří to mají jinak. A potřebuje svůj názor nutit lidem dříve, než si o tom zjistí něco víc,“ posteskl si Xindl X.

Zejména politici na tématu politické krize odhalují své „čecháčkovství“, když se snaží na tématu migrace nahnat především politické body místo toho, aby se snažili tento problém nějak skutečně vyřešit. V obecné rovině má jisté pochopení pro strach z neznámého, který je přirozený. Na druhé straně je strašně jednoduché říci, že je třeba lodi pašeráků potápět, jako by na nich neseděli lidé jako my. Tahle anonymizace vede k tomu, že si mnoho lidí myslí, že se jich uprchlická krize netýká.

Bohužel to přiživují právě mnozí čeští politici, kteří vyjadřují co nejradikálnější názory, aniž berou v potaz, že se České republice nápor uprchlíků v zásadě vyhýbá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…