Známý protikorupční senátor Michálek odchází od lidovců

23.07.2014 19:34 | Zprávy

Senátor Libor Michálek (za Piráty) se rozhodl na konci července opustit senátorský Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí, v němž je místopředsedou. Uvedl to ve středu v prohlášení s tím, že sedmičlenný klub prý neplní své prohlášení.

Známý protikorupční senátor Michálek odchází od lidovců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Libor Michálek

„Důvodem je zejména skutečnost, že nebyly ostatními členy klubu předkládány návrhy zákonů směřující k naplnění prohlášení," uvedl Michálek stručně k příčinám svého odchodu.

Michálek nedávno neuspěl v Senátu s novelou zavádějící úřad komisaře pro informace

Klub se v prohlášení k žádnému předkládání konkrétních zákonů nezavázal. Slíbil nicméně mimo jiné prosazovat, aby se povinnost spravovat svěřený majetek s péčí řádného hospodáře vztahovala na všechny veřejně činné osoby a aby se rozšířilo právo občanů na informace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, ví se, jak to bude za vaší vlády se zdražováním dálniční známky? Budete ji zdražovat jako předchozí (tato) vláda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozjela se petice proti Vítu Rakušanovi, která vše změní

8:30 Rozjela se petice proti Vítu Rakušanovi, která vše změní

Kolem končícího ministra vnitra Víta Rakušana to vře. Jeho kolegové z hnutí STAN by si ho přáli vidě…