Znásilnění Češky Ukrajincem: Čím dál hůře. Železný kosí policii. Rajchlovo varování naplněno

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
11.08.2023 16:10 | Monitoring

Plzeňský soud dnes rozhodl o vazbě pro 18letého mladíka, jenž byl policií ve čtvrtek obviněn ze znásilnění a pokusu o vraždu mladé dívky v Plzni. Obviněný muž je cizinec, sám ale podle všeho odmítá říci, z jaké je země. Sociálními sítěmi i médii se šíří zpráva, že je z Ukrajiny, o čemž píše i šéf strany PRO Jindřich Rajchl.

Znásilnění Češky Ukrajincem: Čím dál hůře. Železný kosí policii. Rajchlovo varování naplněno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zahalený policista.

Obviněný muž vylákal v úterý v noci dívku na procházku kolem řeky v obvodu Doubravka. Podle neoficiálních informací jí je 15 let. "Jelikož se dívka s mužem po určitou dobu znala, souhlasila. Po chvíli změnil muž směr a nečekaně se vydal do nedalekého lesíku. Dívce svázal ruce, přelepil ústa a znásilnil ji. Následně ji způsobil ještě řezné zranění a vyhrožoval smrtí. Pak dívku zabalil do pytle, shodil ze srázu do lesa a z místa odešel," popsala případ ve čtvrtek policie. Dívka podle ní předstírala smrt, což jí zřejmě zachránilo život. Po mužově odchodu se dostala z místa pryč a zavolala si zdravotnickou záchrannou službu.

"Nad rámec již uvedeného můžeme z naší strany potvrdit, že obviněným je cizinec, který zde dlouhodobě žije. Stále platí, že názory jsou jedna věc a šíření nenávisti věc druhá. Nikomu to nepomůže. Nenávist je nepřijatelná a naší povinností je prošetřit všechny trestné činy," uvedla dnes policie v reakci na ohlasy lidí na sociálních sítích. Lidé totiž volají po přísném trestu a hovoří i o svolání demonstrace namířené proti Ukrajincům.

Podle serveru Krimi-Plzen.cz je pachatelem Ukrajinec Viktor V., jenž se narodil v roce 2004. V Česku měl podle všeho žít již několik let a s policií mít oplétačky kvůli krádežím.

Podle serveru se také dívka měla s vážným bodným zraněním nejprve dopotácet domů ke kamarádce, odkud jí byla přivolána pomoc. Útočník ji měl nejen znásilnit, ale i okrást.

"Skvělá práce Policie ČR v Plzni. Dle serveru Novinky.cz to policii nahlásili záchranáři. Ne oběť. Člověka zrovna v tyto dny napadne leccos. Tak. A teď si klidně policejní hodnostáři MBA na mě uboze stěžujte. Jako loni. A klidně u toho uboze lžete. Jako loni. J.," poznamenal k události moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný. Zjevně tak narážel na poslední kauzu kolem policejního prezidenta Martina Vondráška, který v pondělním pořadu Spotlight na serveru Aktuálně.cz prohlásil, že oznámení žen o sexuálním násilí jsou velmi často vymyšlená. Po kritice se za svá slova omluvil.

"Včera došlo v Plzni k obrovské lidské tragédii. Osmnáctiletý Ukrajinec brutálně znásilnil, těžce zranil a pokusil se zavraždit patnáctiletou dívku. Mé prostřední dceři bude 15 let v prosinci. Jen myšlenka na to, že by se jí přihodilo něco podobného, je pro mě tou nejhorší noční můrou. Hluboce soucítím s ní i s její rodinou. Současně se ale obávám, že nyní sklidíme plody hloupé a laciné plody krátkozraké politiky naší vlády a našich médií. Seznam samozřejmě v duchu své ultrakorektnosti nepíše o Ukrajinci, nýbrž o "mladíkovi, údajně cizinci". Lidé začínají organizovat na sociálních sítích protestní skupiny, a tak reálně hrozí, že onen tlakový hrnec napěchovaný frustrací a negativními emocemi nám nyní vybuchne do obličeje," komentoval událost na svém facebookovém profilu šéf strany PRO Jindřich Rajchl.

"Už vidím, jak ti samí pokrytci, kteří se bili za to, aby zde nemohly hrát ruské tenistky, aby zde nemohla zpívat Anna Netrebko a aby byl zakázán start ruských sportovců na olympiádě, budou nyní apelovat na právem rozhořčené občany naší země, aby "za žádnou cenu neuplatňovali princip kolektivní viny". Lidé je už ale nebudou poslouchat. Právě proto, že to byli oni, kdo zcela krátkozrace princip kolektivní viny velmi tvrdě uplatnili. A nyní se jim tato jejich laciná gesta, jejichž cílem nebylo nic jiného než získat laciné politické bodíky u jejich stejně fanatických voličů, vrátí zpět jako bumerang. Ti všichni Pospíšilové, Rakušanové, Pekarové-Adamové a jim podobní farizejové nyní mohou leda mlčet a doufat, že se tato bouře nějak přežene," dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Vanda Efnerová

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKardio , 11.08.2023 16:50:02
Křičí přesně ti, kteří uplatňují kolektivní vinu na Rusy, že nyní musíme posuzovat jednotlivě. Pokrytecká hovada to jsou!!!

|  30 |  0

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…