Zneužití armády? Babišův poslanec se nemilosrdně vrhnul na Vystrčila. A věc dále bobtná

6. 8. 2020 15:51

Poslanec Pavel Růžička z hnutí ANO se obul do předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Tentokrát však nejde o cestu na Tchaj-wan, nýbrž o možné zneužití Armády ČR.

Zneužití armády? Babišův poslanec se nemilosrdně vrhnul na Vystrčila. A věc dále bobtná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

V jihlavském Alzheimercentru se rozšířil koronavirus. S vyřešením situace tam pomáhala dokonce i armáda. Pomoc ozbrojených složek domlouval předseda Senátu Miloš Vystrčil. Poslanec Pavel Růžička si v této souvislosti položil otázku, zda nedošlo ke zneužití armády, protože Alzheimercentrum vlastní jeden z českých miliardářů Pavel Hubáček.

Pavel Hubáček je znám jako blízký přítel druhého muže vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Zákonodárce Pavel Růžička poznamenal, že kdyby obdobnou pomoc dojednal někdo z hnutí ANO, byl by oheň na střeše.

„Pokud by takovou akci domluvil někdo z hnutí ANO, bude se jednat o hlavní bod programu Výboru pro obranu, kde ODS bude hodiny vykládat o zneužití Armády ČR. Jsem zvědav, když to domluvil Vystrčil z ODS, jak ODS zdůvodní, že zneužívají armádu ve prospěch soukromého subjektu. Pracovat za stravu a respirátor, to si ředitelka dělá srandu? Jiná věc jsou například povodně, ale pokud voják pere podělaná prostěradla v prádelně v soukromém sanatoriu, to je opravdu postavené na hlavu...,“ napsal Růžička.

Pavel Růžičla se pustil do Miloše Vystrčila

Vystrčil se ve vyjádření pro server Seznam zprávy bránil, že nevěděl, komu subjekt patří, ale vlastní-li ho soukromník, měl by podle předsedy Senátu pomoc vojáků uhradit.  

Po pravdě řečeno, když jsem to řešil, tak jsem ani nezjišťoval, komu to Alzheimercentrum patří. Bylo to za situace, kdy hrozilo, že se to jihlavské ohnisko dále rozšíří,“ uvedl Vystrčil.

Mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková sdělila, že obecně v obdobných případech armáda hradí ubytování a stravné, formálně jsou vojáci na služební cestě. „V případě Alzheimercentra Jihlava se provozovatel zařízení podílí na nákladech na stravování vojáků,“ doplnila mluvčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

14:34 To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem zahraničí za ČSSD Jakuba Kulhánka. Kulhánek má na več…