Zpívánky se Svěrákem: Češi, nezpívali jste! Opakovat, zvažují pořadatelé

26.03.2020 9:50

Lékařům, zdravotníkům, hasičům, policistům, lékárníkům a další lidem měli možnost včera Češi poděkovat zpěvem. Společně s Českou televizí, Českým rozhlasem a mnoha městskými a obecními rozhlasy si lidé mohli ve 12:30 hodin zazpívat písničku Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Není nutno.

Zpívánky se Svěrákem: Češi, nezpívali jste! Opakovat, zvažují pořadatelé
Foto: Repro ČT
Popisek: Divadelník a zpěvák Zdeněk Svěrák
reklama

Pokud jste včera zpívat nestihli, nevadí. Pořadatel akce Ondřej Kobza, jenž stojí mimo jiné za projektem pian na ulici, uvažuje, že by se zpívalo i následující dvě středy. Píše to server ČeskéNoviny.cz. Podle všeho byl však zájem o zpívání malý, zpravodajové ČTK například uváděli, že se přidali jen někteří lidé, většina ani neotevřela okno a poděkování záchranářům, řidičům či prodavačkám tak svým zpěvem nevyjádřila.

„Dostali jsme mnoho povzbudivých zpráv a nadšených mailů od starostů obcí, které to vysílání pouštělo do obecních rozhlasů. Velmi zvažujeme, že bychom tento celonárodní happening zopakovali třeba ještě další dvě středy. Samozřejmě s jiným proslovem od jiné osobnosti a jinou písní,“ poznamenal Kobza. 

Sám Zdeněk Svěrák, který se podle svých slov obával, aby nezpíval falešně, dostal řadu SMS zpráv, z nichž mu vyplývá, že akce nešla do prázdna. A zasáhla mnoho srdcí, což podle svého vyjádření chtěl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…