Zrada, hanba, trestuhodný výkon. Světový tisk po Trumpově tiskovce s Putinem řádí

17.07.2018 18:28

45. prezident USA to za tiskovou konferenci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem schytává ze všech stran. Cupují ho američtí politici i americká média a ani v Evropě si pán Bílého domu nevysloužil nejvlídnější slova. Reakce na summit Tumpa s Putinem shrnul server německého deníku Bild. Podívejte se sami.

Zrada, hanba, trestuhodný výkon. Světový tisk po Trumpově tiskovce s Putinem řádí
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Společná tisková konference Donalda Trumpa a Vladimira Putina.
reklama

Den po summitu Trumpa s Putinem v Helsinkách cupují americká média svého prezidenta na kousky. Podle komentátorů předvedl Trump „slabý a trestuhodný výkon“, který byl také označen za „nebezpečný, hanebný či zrádný“. Americký prezident byl prý na schůzku s ruským prezidentem špatně připraven, zato Putin zjevně přesně věděl, co chce. Nejčastěji opravdu zaznívá slovo „zrada“.  Deníky Boston Globe či New York Times si kladou otázku, zda se Trump skutečně nedopustil velezrady své vlastní země.

Trumpa kritizují i členové Republikánské strany, kterou prezident oficiálně reprezentuje. Senátor Mitch McConnell Trumpovi vzkázal, že Rusko opravdu není přítelem Spojených států. Bývalý šéf CIA John Brennan na sociální síti Twitter napsal, že Putin Trumpa strčil do kapsy. Novináři i politici svorně tvrdí, že nerozumí tomu, jak prezident může upřednostňovat slova ruského prezidenta před varováními vlastních tajných služeb. Média narážejí na otázku ovlivňování americké prezidentské volby v roce 2016 Ruskem.

Americký server „The Daily Beast“ konstatoval, že se Trump nechal oblbnout triky sovětské KGB, v narážce na působení Vladimíra Putina v této organizaci.

Švýcarský Neue Züricher Zeitung píše, že mu uniká smysl Trumpova přístupu k Putinovi. Jisté je prý jen jedno. Kreml si prý v Bílém domě nemohl přát lepšího hráče. Hráče, který oslabí vazby s Francií, Velkou Británií i Německem. Trump podle deníku současně oslabuje americké státní instituce a jen nečinně přihlíží tomu, co Rusko předvádí na Blízkém východě. Španělský deník El Mundo dodává, že by Evropa měla být znepokojená souhrou mezi Putinem a Trumpem. Zvláště v situace, ve které Trump rozjíždí obchodní válku proti Evropské unii. Kodaňská Politika označila tiskovou konferenci Donalda s Trumpem za „groteskní“. „Pro Evropu se Trump stal noční můrou, kterou musíme přečkat,“ doplnil dánský list s tím, že se Trump na tiskové konferenci vyjadřoval velmi těžkopádně  a nevhodně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …