Zvládli jsme to na jedničku, pochvaluje si ministryně Šlechtová akci světového významu

19.03.2016 13:22

Česká republika měla tu čest pořádat konferenci Evropský habitat, na které se sešly skoro čtyři tisíce diskutujících a posluchačů. Akce konaná pod hlavičkou OSN s názvem Evropský habitat vedla ke schválení tzv. Pražské deklarace. Ministryně Šlechtová má za to, že akce dopadla skvěle. Sama přitom zmínila i česká sídliště, kterým hodlá pomoct.

Zvládli jsme to na jedničku, pochvaluje si ministryně Šlechtová akci světového významu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Tři dny diskutovaly v Praze téměř čtyři tisíce odborníků z celého světa o budoucnosti rozvoje měst a obcí. Konference OSN Evropský habitat, kterou pořádalo ministerstvo pro místní rozvoj v čele s ministryní Karlou Šlechtovou, skončila v pátek 18. března 2016 schválením Pražské deklarace. Ta bude mít přímý dopad na další politiku OSN v oblasti udržitelného rozvoje. Česká republika a organizátoři nejenže zvládli náročnou přípravu a organizaci konference, ale odnášejí si také několik zásadních bodů pro další činnost a rozvoj svého území,“ oznámila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

Výstupem konference je tzv. Pražská deklarace, která stojí na čtyřech pilířích. Na nich by měl do budoucna stát rozvoj měst. Jedním z nich je efektivní řádná správa města. I ta má napomoci tomu, že naše domovy budou bezpečnější, okolí zelenější. Města budou také kompaktnější. V kostce řečeno, lidem se má ve městech žít co nejlépe, a to i s přihlédnutím k dění ve světě, ke klimatickým změnám a tak podobně.

Podle ministryně Česká republika všechno zvládla. Bylo uspořádáno 96 samostatných akcí, proběhlo 300 hodin debat odborníků z padesáti zemí a česká stopa na celé akci je velmi jasná. Ministryně požaduje více peněz pro obce. Členka vlády by také ráda pomohla českým sídlištím.

„Stále se hovoří o nové výstavbě, její potřebě či nepotřebě, jak by měla vypadat a jaké by měla nabízet služby. Vytratila se nám ale diskuse o tom, jak by se měla měnit a vyvíjet již existující sídlištní zástavba. Ačkoli se díky mnoha programům podařilo prodloužit životnost panelových domů, je to jen střednědobé řešení. Domy neodpovídají potřebám a nárokům dnešních obyvatel a je zřejmé, že musíme zcela vážně začít pracovat na tom, abychom pro ně našli důstojnou budoucnost,“ konstatovala ministryně Šlechtová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Nemáte krátkou paměť?

Když se ohlédnete do naší minulosti, tak spousta lidí, včetně mužů raději emigrovala, než aby šla bojovat nebo se podřídili režimu. A myslím, že by se stejně zachovala řada lidí i teď a je to pochopitelné. Opravdu myslíte, že je to důvod k tomu ukončit podporu Ukrajině? A vy byste ty bojeschopné Ukr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tím se Fiala nepochlubil. Drahý účet za energie. Češi zaplatili nejvíc

4:44 Tím se Fiala nepochlubil. Drahý účet za energie. Češi zaplatili nejvíc

Prvenství v rámci všech členských zemí Evropské unie si vydobyla za druhé pololetí minulého roku Čes…