Zvláštní muslim, který podporuje homosexuály. Londýnského starosty se prý není třeba bát

09.05.2016 21:03

Redaktorka Svobodného fóra Lucie Sulovská se ve svém nejnovějším článku zastala nového starosty Londýna. Byl jím totiž zvolen Sadiq Khan, který je muslim. Porazil Zaka Goldsmithe, jenž si podle ní nezasloužil stát se starostou.

Zvláštní muslim, který podporuje homosexuály. Londýnského starosty se prý není třeba bát
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn
reklama

Khanův konkurent Goldsmith totiž založil svoji kampaň na kritice „proti pákistánskému muslimovi, protože je pákistánský muslim“. Na druhou stranu, „pákistánský muslim“ Sadiq Khan se „v kampani zaměřil na praktické problémy Londýňanů“.

„Stěžuje si na nedostupnost vlastního bydlení pro lidi s průměrnými příjmy a mladé rodiny a také na to, jak je drahé jízdné a jak rostou sociální rozdíly, slibuje lepší policii, probyznys postoje a ekologii,“ píše Sulovská.

Goldsmith podle ní udělal tu chybu, že kritizoval Khanovo vyznání, což v „multináboženském a multietnickém Londýně“ nemohlo padnout na úrodnou půdu. „Morální posouzení takové kampaně je na každém, ale z pragmatického hlediska nešlo o chytrý postup.“

Celý text zde.

„Za islám se nestydí, ale zdá se, že do islámského pravověří má asi tak daleko jako Wir sind Kirche do katolického,“ píše o Khanovi Sulovská. „Khan je sociální liberál a má na krku fatvu za podporu homosexuálních svazků. Kvůli témuž si užil i několik měsíců s policejní ochranou, protože mu vyhrožovali smrtí.“

Khanovi vadí, i pokud jsou ženy nuceny do nošení šátků, a má také problém se stále častější radikalizací muslimů, která probíhá v mnoha islámských komunitách, jež se pořád více uzavírají do sebe.

„Jeho žena a dcery hidžáb nenosí,“ napsala Sulovská a vyjádřila domněnku, že Khan je sekulární muslim, který má umírněnější postoje než mnoho evropských levicových kontinentálních politiků.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …