Zvrat: Vše na Středulu. „Babiš, mafie, Putin.“ Vztek teče, silný vývoj

05.10.2022 8:24 | Analýza

Jakmile se začalo spekulovat, že Andrej Babiš by v prezidentské volbě mohl podpořit předsedu ČMKOS Josefa Středulu, obrátili liberální komentátoři svou „pozornost“ proti němu. Odborový lídr, který ve volbě hlavy státu bude stát i proti triu posvěceném koalicí SPOLU (Pavel, Nerudová, Fischer), si mohl vyslechnout, že bere půl milionu měsíčně (proti čemuž se ohradil), je produktem polistopadového kartelu, sváží demonstranty za peníze, vede komunistickou rétoriku či je dokonce následovníkem amerického odboráře spojeného s mafií.

Zvrat: Vše na Středulu. „Babiš, mafie, Putin.“ Vztek teče, silný vývoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) se stal na příští čtyři roky znovu Josef Středula

Anketa

Pro koho byste raději hlasovali ve 2. kole prezidentské volby?

hlasovalo: 22045 lidí

Textař Michal Horáček vyhlásil „nesvatou koalici“, kterou je třeba porazit. Má být tvořena jmény Zeman, Babiš a Středula. A řada vlivných diskutérů na sociálních sítích na oné porážce okamžitě začala pracovat.

Jako hlavní téma útoků na prezidentského kandidáta a současně zpochybnění protestů proti Fialově vládě si uživatelé twitteru vybrali informaci, že členové ČMKOS zúčastnění na sobotní demonstraci na Václavském náměstí dostanou z odborářských fondů po 500 korunách.

Téma nastolil web Forum24.cz, který k tomu zveřejnil titulek, že „Středula bude mít na své demonstraci placené účastníky. Dostávají 500 korun“. V textu pak bylo vyjasněno, že se jedná o příspěvek na občerstvení, který vyplácí účastníkům ze svých řad odborová organizace  KOVO ostravské huti Rourovny, která ze svých peněz též zajišťuje dopravu z Ostravy do Prahy.

Internetem se začala šířit pozvánka, kde je informace o příspěvku uvedena, objevil ji například Miroslav Kalousek. A dodal, že když před deseti lety odboráři protestovali proti jeho reformám, platili jen dopravu, teď si však zjevně polepšili.

 

 

Jeho tweet se okamžitě rozšířil a vyvolal značný ohlas.

„Andrej Babiš si kupoval voliče ze státní kasy, Josef Středula si kupuje voliče z odborářské kasy. Ani jednoho to osobně nic nestálo, vidíte tu podobu,“ padlo například.

Bývalá ministryně Džamila Stehlíková srovnala Středulu s Putinem, který podle ní platí zase jiné české demonstranty.

 

 

„Cynik Putin (a Středula) děsí lid dezinformacemi, podněcují zášť a uplácí. Středulovy demonstrace jsou součástí Putinovy hybridní války proti Evropě,“ dodala.

A samozřejmě nemohly chybět obrázky a „meme“.

 

 

Padly i názory, že Středula se začal jednoznačně „přibližovat páté koloně“. Důvodem byl Středulův dramatický výrok z nedělních Otázek, který se stal skutečně „tématem, o kterém se po dnešních Otázkách začne hovořit“. Již během pořadu se twitter plnil poznámkami na úrovni „Tvl Středula klesá na nejhlubší dno. Komunistická rétorika“.

Později reagovala například uživatelka twitteru pojmenovaná „Dívka, která kopla do vosího hnízda“. Ta je prý také samoživitelkou a rozčílilo ji, že z ní šéf odborářů dělá zlodějku. „O situaci samoživitelek víte houby, nikdy Vás nezajímaly a nic jste pro ně neudělal. Odmítám, abyste z nás dělal potenciální zlodějky. Jste obyčejný populistický lhář!“ napsala mu.

 

 

Obecněji se o šéfovi odborů a prezidentském kandidátovi rozepsal princ Jiří z Lobkowicz, který v minulých dnech zaujal poznámkami o rodině Andreje Babiše, čichající si k vlastním zadkům.

„Je produktem prvního polistopadového kartelu Klaus/Zeman a chce pokračovat v druhém polistopadovém kartelu Babiš/Středula, který je pokračovatelem této hluboce zakořeněné protidemokratické komunistické korupční kultury,“ tweetoval.

Jedna z výrazných osobností českého twitteru, která má současně pracovat pro předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou, vyjádřila názor, že „pokud chce Středula vyhrát prezidentské volby, bude muset přebrat voliče Miloše Zemana, a tím pádem z velké části i Andreje Babiše“. To prý zákonitě znamená, že bude muset klesnout na jejich úroveň. „Jestli je lepší, nebo horší než oni, to nevím. Ale pak už se nedá vrátit zpět,“ vzkazuje.

 

 

Josefe, nestyď se

Druhým tématem, kterého se twitter chytl, byla údajně půlmilionová mzda, kterou má Středula v odborové centrále pobírat.

Toto téma bylo nastaveno tvrzením z falešného účtu Jaroslava Faltýnka nazvaného „Jara Efko“, který uvedl, že prezident odborů má pobírat 420 tisíc korun plus náhrady, což Středula popřel.

 

 

Informaci falešného profilu ale rozšiřovala po twitteru i senátorka ODS Miroslava Němcová, proti čemuž se Středula ohradil. 

„Pokud jste někoho zvyklá nazývat soudruhem, tak mě do toho netahejte. A přijde mi bizarní, že jako senátorka ODS šíříte dezinformace z falešného profilu,“ vzkázal.

„Efka“ ale šířil i jistý Lukáš Valenta, vystupující jako „středočeský kavárník a wagnerián“. O víkendu se na sociální síti věnoval výzvám, aby byla senátorka Jana Zwyrtek Hamplová ještě před složením slibu preventivně zatčena. Nyní se pustil do zpochybňování sobotního odborářského Václaváku. Vyzval Josefa Středulu „abyste svůj sobotní předvolební mítink rovnou zrušil. Protože na něj prokazatelně navážíte lidi za pětikilo na ruku, což je totální ubohost“.

„Středula na svůj předvolební mítink sváží lidi… tak si říkám, jestli v publiku, nebo na pódiu budou k vidění flastenecká netáhla známá z demošek dezolátů,“ komentoval totéž známý internetový liberál Jiří Hrebenar.

Kromě toho se objevily desítky krátkých zpráv na úrovni „prolhanej zmetek“ nebo „Středula je debil úplně stejnej, jako byl socan Zavadil “.

Středula byl též titulován jako „český Jimmy Hoffa“, což je odkaz na amerického odborového předáka, který byl celoživotně spojen s mafií, posléze odsouzen do vězení a nakonec byl jedním z gangů zavražděn. I s varováním, jestli pan Středula ví, jak americký odborový boss skončil.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Je to pokrok ?

Na TV Prima jste uvedl , že se máme lépe jak v mnohých rozvojových zemích. Pěkně vám tedy děkuji , že po třiceti letech budování "nového řádu" jsme dospěli až sem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A tohohle podpořila ODS!“ Pavel Fischer a mrzutost mezi lidmi

11:36 „A tohohle podpořila ODS!“ Pavel Fischer a mrzutost mezi lidmi

„Bohatí měli desítky let daňové prázdniny." Tento výrok se senátoru Pavlu Fischerovi vrátil při deba…