Zvrhlí maturanti vyděsili Jihlavu

22. 5. 2018 7:52

28 sebevražd. Takové je tablo studentů jihlavského gymnázia. Pro někoho jde o studentskou recesi, pro druhé o vrchol nevkusu. Píše o tom server iDnes.cz.

Zvrhlí maturanti vyděsili Jihlavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice

Sebevražedné tablo není jediné morbidní, které patří studentům jihlavského gymnázia. Třída 4C4 má zase jako ústřední motiv velký pohřební věnec, u něhož jsou plyšová zvířátka a vyhořelé smuteční svíce. 

Tablo plné sebevražd pak patří třídě 6A6. Motivoval je nechvalně proslavený 27 Club – skupina hudebníků, kteří svůj život ukončili v sedmadvaceti letech. „Na rozdíl od členů 27 Clubu jsme nikdy nebyli a ani nebudeme slavní a bohatí, přesto jsme zde a budeme žít své životy dál, třebas i neúspěšné maturitě navzdory,“ uvedli studenti na tablu a vyzvali také všechny, aby neukončovali svůj život. „Věřte nám, zoufalejší životní situaci, než teď zažíváme my ani ne měsíc před maturitou, si lze těžko představit,“ napsali.

Původní text ZDE

Zástupkyně ředitele školy Štěpánka Poulová vnímá tablo jako přes čáru. „Když jsme jim argumentovali, že sem chodí malé děti kvůli přijímačkám, že se to rodičům nebude líbit, stáli si za svým,“ pokračuje Poulová. Někteří lidé, kteří tablo viděli, je však právě z tohoto důvodu nevnímají jako úplně vhodné.

Ředitel školy Pavel Suk rovněž s drsnou prezentací studentů nesouhlasí, má však pochopení pro to, že se děti chtěly vyjádřit, jak to cítí. „Podívejte se, co nám nabízí televizní noviny, co televizní program po desáté večer, kdy Drákula je nejjemnější odvar,“ říká ředitel s tím, že tablo nijak nevybočuje z režimu dnešní doby. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová včera na ČT svlékla Jaromíra Soukupa a užila si to

7:34 Nora Fridrichová včera na ČT svlékla Jaromíra Soukupa a užila si to

Rivalita mezi TV Barrandov, reprezentovanou její tváří a majitelem Jaromírem Soukupem, a Českou tele…