Ministerstvo dopravy vyplácí provozovateli registru aut 13 milionů měsíčně

18.07.2012 13:38 | Zprávy
autor: vfe

Ministerstvo dopravy platí firmě ATS - Telcom Praha, která provozuje problémový registr aut, za IT služby pro resort měsíčně přes 13 milionů Kč. Peníze vyplácí bez ohledu na to, zda její služby využívá. Za tři roky platnosti smlouvy tak úřad firmě zaplatí 474 milionů Kč. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovalo ministerstvo dopravy.

Ministerstvo dopravy vyplácí provozovateli registru aut 13 milionů měsíčně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva dopravy

Zakázku na provoz registru firma ATS - Telcom Praha získala bez výběrového řízení. Částka 37 milionů korun, kterou za ni má obdržet, je podle ministerstva zahrnuta v celkovém obnosu tříleté smlouvy z roku 2010. Smlouvu tehdy podepisoval náměstek ministra Roman Boček.

Smlouvou s firmou ATS -Telcom Praha chtělo ministerstvo ušetřit

K uzavření smlouvy na vývoj a provoz nového registru aut s firmou ATS - Telcom Praha se ministerstvo dopravy rozhodlo proto, aby ušetřilo, uvedlo MD ve zprávě. "Finanční prostředky na vývoj a zřízení aplikace byly použity z nevyužívaných finančních prostředků, které by musely být stejně proplaceny," sdělil v prohlášení ministr dopravy Pavel Dobeš. Podle něj byl na začátku tohoto roku také podepsán dodatek k dřívější smlouvě, díky kterému byly zpřísněny sankce v případě neplnění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…