Alena Vitásková: Soudit na zakázku, to je demokracie? Z takové demokracie je mi na zvracení

18.10.2017 14:28 | Zprávy

Další kniha trilogie Aleny Vitáskové „Solární baroni II - Příprava mé vraždy“ právě vyšla. Letos v červnu byl vydán první díl Solárních baronů I - Organizovaný zločin. Třetí díl „Solární baroni III - Vrazi v taláru“ vyjde v příštím roce.

Alena Vitásková: Soudit na zakázku, to je demokracie? Z takové demokracie je mi na zvracení
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Alena Vitásková, exšéfka Energetického regulačního úřadu

Alena Vitásková vystudovala fakultu pozemních staveb VUT v Brně. Od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské, a.s., Ostrava, naposledy ve funkci generální ředitelky a místopředsedkyně představenstva.

V letech 2001–2003 působila ve společnosti Transgas, a.s. a RWE Transgas, a.s., ve funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky. V období 2004–2007 byla předsedkyní představenstva Pražské teplárenské. Byla prezidentkou Klubu plynárenských podnikatelů. Obdržela titul Manažerka roku 2002; 20. července 2011 byla jmenována předsedkyní Energetického regulačního úřadu, a to s platností od 1. srpna 2011 na funkční období šesti let.

Rok měla nařízenou policejní ochranu. Nežádala ji, nechtěla to. Když jí vyhrožovali, nechodila nikam plakat, že se bojí. Dostala ji nařízenou v noci z ničeho nic a tři měsíce byla zostřená, že za ní jezdili se samopaly, hlídali bydliště, nonstop měla ochranu. Ztratila soukromí i program, protože měla přísně nařízeno, kam může a nemůže jít. Takže se něco muselo dít. Není legrace, když spadne výtah s jejím přítelem.

Pak dostala 8,5 let vězení, byť se ničeho nedopustila, když se odvolala, dostala asi za drzost navýšení trestu o 2,5 mil. Kč peněžité pokuty; tak podala trestní oznámení na svého soudce. Koncem července 2017 skončilo její šestileté působení v čele Energetického regulačního úřadu. Za ty roky si zažila hodně, možná víc než si kdokoli z nás umí představit. Kvůli zákonné podmínce nyní nesmí rok v energetice působit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

15:49 Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

Česká pravice má jednu obrovskou přednost.