Alena Vitásková: Veřejnoprávní média, jejich význam a financování je přežitkem doby minulé

29.10.2019 10:53

Význam veřejnoprávních medií je přežitkem, který jen čerpá veřejné finance. O to více se občané podivují nad tím, co se kolem nich v posledních létech událo. Poslanci několik let neschválili výroční zprávu České televize. Údajně nejasné hospodaření? Co na to zodpovědná Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která má nad tímto mediálním veřejnoprávním kolosem dohled?

Alena Vitásková: Veřejnoprávní média, jejich význam a financování  je přežitkem doby minulé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Vitásková

Členové Rady mají slušné platy, činnost Rady stojí daňové poplatníky miliony. Výsledek je jedno velké Nic. Poslanci nakonec po dlouhých tahanicích a po „neveřejném“ grilování vedoucích a zodpovědných představitelů České televize, snad dokonce samotného generálního ředitele Dvořáka, vše schválili.

Nezbývá občanům nic jiného, než dále platit několik tisíc za koncesionářské poplatky, smířit se s tím, že se tam přinejmenším naše peníze rozhazují plnými hrstmi a bůhví na co a bůhví proč! Nezbývá občanům a koncesionářským poplatníkům nic jiného, než se smířit s tím, že poslanci připustili, aby vysvětlení veřejnoprávní televize, kam mizí naše peníze, bylo veřejnosti nedostupné, tajné! Veřejnost platí a veřejnost nesmí vědět, zda se tam krade, či nikoliv, proč a v jakém rozsahu je hospodaření ČT neprůhledné. Veřejnost nesmí vědět, jak vysoké platy, odměny pobírají jednotliví protagonisté v ČT. Veřejnost nesmí vědět, proč jsou v hlavním zpravodajství uváděny nepravdivé, polopravdivé, zkreslené informace a RRTV vše kryje a ponechává volný průběh zcela zřejmému porušování zákona. Česká televize byla zřízena jako veřejnoprávní mimo jiné s tím, že jejím posláním má být solidní, vyvážené nestranné zpravodajství. Toto své poslání dlouhodobě neplní a je zneužívána k prosazování ideologie zájmových skupin. Tyto zájmové skupiny prosazují názory, které nemohou být ochranou pro naše občany a vlast, a tudíž jsou pravděpodobně i v rozporu s Ústavou.

Občané mlčí, mlčící většina se bezmocně dívá, proč poslanci ANO (tedy ne všichni) obrátili kabát, a odsouhlasili hospodaření České televize za poslední roky, když původně byl i premiér Babiš za zrušení koncesionářských poplatků. Nebo proč například poslanci SPD byli zásadně proti a s hospodařením nesouhlasili a v parlamentu hlasovali proti schválení těchto „podivných“ výročních zpráv. Jak kdo hlasoval, tak na to by se měli podívat všichni voliči a začít si dělat poznámky, aby věděli, koho mojí volit v následujících volbách. Kdo je opíjí rohlíkem před televizními kamerami a nakonec stejně udělá opak toho, co skutečně občanům prospívá.

Lidé, bděte a nemlčte. Institut Aleny Vitáskové připravuje petici za zrušení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní media – rozhlas a televizi. Pokud poslancům nevadí, jak tyto media fungují, tak nám občanům to vadí a odmítáme se nadále finančně podílet formou koncesionářských poplatků na tomto zrůdném systému.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

13:57 Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

Čínský automobilový průmysl narazil na odbytovou bariéru spalovacích motorů. V největších čínských m…