To u řady polských politiků vyvolává nevoli. Podle konzervativně národoveckého politika Pawla Kowala se Evropa vrací do období, kdy několik silnějších států rozhoduje o osudech slabších. Jednat o takových záležitostech jako je bezpečnost a humanitární situace na Ukrajině bez účasti Evropské unie, Spojených států a zainteresovaných zemí, jako je Polsko, je vykročením špatným směrem.
Ještě dál šel ve své kritice šéf postkomunistického Svazu demokratické levice Leszek Miller. Ten dodal, že by se jednání, která proběhla o víkendu v Berlíně, měla napříště konat ve Varšavě. Polsko by se mělo stát arbitrem a nikoli jednou ze znepřátelených stran za jednacím stolem.
To že k jednáním nebyl opakovaně pozván šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski je důkazem jistého úpadku polské politiky a zároveň porážkou předsedy polské vlády Donalda Tuska. Už proto, že byla Varšava v nedávné minulosti chápána jako jakýsi velvyslanec celé Evropské unie na Ukrajině.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz