Analytik Radim Hreha: Muezzin havlistů zpívá čím dál tím více falešně

03.02.2017 9:07 | Zprávy

Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha komentuje pravomocné rozhodnutí soudu o tom, že týdeníku Respekt se nepodařilo prokázat pravdivost publikovaných tvrzení a jeho vydavatel – Bakalova Economia – se tak musí omluvit Ivo Rittigovi za autorskou produkci svého chrámu pravdoláskařské propagandy.

Analytik Radim Hreha: Muezzin havlistů zpívá čím dál tím více falešně
Foto: Archiv R. Hrehy
Popisek: Ing. Radim Hreha

Jeden z nejvýznamnějších tuzemských aktivistických žurnalistů, Marek Wollner už v létě 2001 veřejně prohlašoval, že novinářům je nutno důvěřovat, dokud prokazatelně nezklamou. V novinářské profesi to podle zmíněného laureáta Peroutkovy ceny znamená, že žurnalista prohraje soudní spor. Týdeník Respekt, pod vedením šéfredaktora Erika Taberyho, takto selhal už nesčetněkrát. Naposledy 2. února 2017, kdy soud pravomocně rozhodl o tom, že vydavatel Respektu, Bakalova Economia se musí omluvit za autorskou produkci svého chrámu pravdoláskařské propagandy.

Tentokráte tak musí učinit vůči žalobci Ivu Rittigovi, kvůli článku „Kde zůstali kmotři," který v roce 2013 sepsali aktivističtí novináři Jaroslav Spurný a Ondřej Kundra. Jejich profesionalitu charakterizoval soudce Tomáš Novosad lakonicky: „Údaje zveřejněné v předmětném článku jsou nepravdivé, respektive žalované straně se nezdařilo prokázat jejich pravdivost, což je z hlediska práva stejné“.

Hospodářské noviny odhalily zvrácené praktiky sesterské redakce

ČTK k tomu vydala svoji standardní zprávu, kterou téměř všechna média pouze odcitovala. Nicméně, redakce Hospodářských novin, coby sesterská redakce Respektu, bezcitně strhla masku ze svých bratrů v triku, už v samotném nadpisu svého článku: „Respekt se musí omluvit Rittigovi kvůli článku o kmotrech. Týdeník nesehnal důkazy pro svá tvrzení“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Proč jsem stále na straně Donalda Trumpa

11:34 Ivo Strejček: Proč jsem stále na straně Donalda Trumpa

Denní glosa Ivo Strejčka