Architekt Seman: Proč bourat fungující školku, když ani nevíme, co tam místo ní bude?

05.02.2016 13:34

Veřejnost se bouří proti demolici školky. Zatímco se všude jinde řeší nedostatek míst ve školkách, v Praze na Jarově se přes odpor veřejnosti chystají jednu zbourat.

Architekt Seman: Proč bourat fungující školku, když ani nevíme, co tam místo ní bude?
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 3

V pondělí 8 února v 9:30 hodin proběhne před budovou bývalé školky v Bukové ulici netradiční happening rodičů s dětmi. Ti se za pomoci stráže plyšáků přivázaných k plotu pokusí školku ochránit před srovnáním se zemí bagry, které mají tohoto dne přijet. O zrušení unikátní školky v Bukové, specializující se na děti s respiračními problémy, rozhodla Rada městské části Prahy 3 dne 9. března minulého roku a dodnes nepředložila hotový projekt, jak bude po zbourání školky s pozemkem města naloženo. Od loňského srpna navíc vynakládá kolem 140 tisíc korun měsíčně za hlídání prázdného objektu školky, což je přibližně stejná částka, jako pro zachování provozu školky.

„Na happening připravujeme pro děti skluzavku, kreslení barevnými křídami a spoustu dalšího. Všichni návštěvníci se mohou také těšit na menší občerstvení. Je to náš způsob, jak se se školkou naposledy rozloučit a jak veřejnost upozornit na nesmyslné jednání vedení radnice v čele se starostkou Hujovou,“ uvedla jedna z organizátorek akce a matka dítěte, které školku v Bukové navštěvovalo, Markéta Rohanová.

„Radní sice tvrdí, že místo zrušené školky vybudují na pozemku zařízení jeselského typu pro děti mladší tří let, nicméně dosud, tedy téměř rok po rozhodnutí, nepředložili žádný projekt, jak má taková novostavba vypadat. Společně s dalšími občany se obáváme, že s ohledem na hlukové normy v dané lokalitě není příliš pravděpodobné, že by novostavba jeslí byla vůbec povolena. Jaké záměry má tedy radnice doopravdy? Proč bourat fungující školku, když ani nevíme, co tam místo ní bude? Nechápu to.“ vyjádřil se k záměru místní architekt Jozef Seman.

Rodiče na akci zvou širokou veřejnost a prosí, aby s sebou každý přinesl alespoň jednu plyšovou hračku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…