Bohdan Babinec: Musíme zvyšovat deficit státního rozpočtu?

20.04.2020 20:13

Dle mého názoru by se tento deficit v žádném případě zvyšovat neměl. Krátce vysvětlím, jak tomu předejít. Vycházím z toho, že v tomto státě máme zachovat zdravý národ a silnou, soběstačnou ekonomiku.

Bohdan Babinec: Musíme zvyšovat deficit státního rozpočtu?
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Abychom toho dosáhi musíme státní hranice střežit jako nyní, ale umožnit oboustranné  obchodní vztahy. Aby se to podařilo, musíme u každého řidiče kamionu, obchodních zástupců firem, posádek letadel, strojvůdců, pendlerů apod. vybavení ochrannými pomůckami a dezinfekčními prostředky. A třeba řidič kamionu po výstupu z kabiny zpětném nástupu musí tyto dezinfekční prostředky použít. Dovezené zboží pak musí předávat bez opuštění kabiny, aby nedošlo ke kontaktu s jinými osobami. Po příezdu na hraničním přechod se musí podrobit měření teploty termokamerou a při zvýšené teplotě být izolován v karanténě. Jeho zaměstnavatel musí zboží odvézt jinou, zdravou osobou. Na hraničních přechodech se musí zajistit zrychlená propustnost transportů. Rodinní příslušníci by sice přes hranice v naléhavých případech přejíždět mohli, např. při nějaká važné události u příbuzných, ale při návratu by se museli podrobit zdravotní prohlídce a absolvovat dvoutýdenní karanténu.

Totéž by platilo pro všechny při překročení hranice. Vědci, naši i zahraniční zaměstnanci a podobně. Letošní dovolenou by občané mohli absolvovat pouze na území ČR, což znamená že by naše ubytovací zařízení byla obsazena a finanční prostředky by neodcházely do ciziny. Tyto dovolené a zájezdy by zajišťovaly naše cestovní kanceláře. Zemědělská a potravinářská výroba by se měla podpořit tak, abychom byli soběstační a přebytky bychom pak mohli i vyvážet. Tím by se poskytly pracovní příležitosti těm, kteří nyní své profese vykonávat nemohou. A odměna soukromým exekutorům by měla být stanovena max. o dvě třetiny vyšší než exekutorům státním. Průmysl by pokračoval stejně jako nyní a snažili bychom se být co nejméně závislí na zboží z východní Asie.

Tato situace by přetrvala minimálně jeden rok, za předpokladu, že do roka budou objeveny účinné léky a vakcína, která eliminuje působení tohoto velmi nebezpečného viru. Tato opatření by měla být zavedena v celé EU a po roce by mohlo být nebezpečí tohoto viru zlikvidováno a mohl by se obnovit život v předvirových podmínkách. Půjdeme li touto cestou nebude se státní deficit prohlubovat, ale bude stabilizován.

Český národ je soběstačný, což svým chováním v koronavirové krizi dokázal. A je velká škoda, že vláda utratila a časově velmi pozdě utratila velké finance na nákup roušek a podobně z ČLR namísto aby podpořila naše firmy, které byly a jsou schopny účinné roušky a respirátory vyrábět rychle, levně a v dostatečném množství. Postup naší aktuální vlády velmi připomíná postup téže vlády při realizaci velmi předraženého mýtného systému.

Každá dovolená v zahraničí vždy zvyšuje riziko koronavirové nákazy, neboť nelze zabránit kontaktům s příslušníky jiných, třeba i rizikových zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kroupo, hoď ručník do ringu!

15:33 Jiří Paroubek: Kroupo, hoď ručník do ringu!

Janek Kroupa je novinář – skandalista. Možná by spíše seděl termín skandalista a nikoliv novinář. Te…