Cech malých nakladatelů ministru kultury: Nenechte nás padnout

31.03.2020 19:09 | Zprávy
autor: PV

Otevřený dopis nově vzniklého Cechu malých nakladatelů panu ministru kultury ČR Lubomíru Zaorálkovi

Cech malých nakladatelů ministru kultury: Nenechte nás padnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Vážený pane ministře,

vedeni stavovskou sounáležitostí a snahou zachránit specifickou oblast české kultury, rozhodli jsme se ustavit Cech malých nakladatelů, jehož prostřednictvím se obracíme s žádostí o pomoc na Vládu České republiky, respektive Ministerstvo kultury ČR, do jehož gesce podpora vydávání literatury patří.

Jsme znepokojeni současnou situací na knižním trhu, kde vlivem přijatých vládních opatření přestala fungovat základní ekonomická pravidla. Zcela se zastavil přirozený tok financí mezi jednotlivými subjekty v oboru, a většina nakladatelství se tak ocitla zcela bez prostředků. Malá nakladatelství pak přímo na samé hranici existence.

Nejen, že nemáme z čeho platit nájmy, energie, služby, případně mzdy a odvody za své zaměstnance a spolupracovníky. Bez peněz nemůžeme pokračovat ani v přípravě nových knih, ani platit další profese, které jsou s naším podnikáním svázány, například redaktory, korektory, grafiky, ilustrátory, překladatele nebo tiskárny, čímž se okruh osob v případné ekonomické nouzi jen rozšiřuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Závislost na Rusku

Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Prezident se pouští do vztahů s Čínou

15:57 Jiří Paroubek: Prezident se pouští do vztahů s Čínou

Pouští se do věcí, kterým mnoho nerozumí. Petr Pavel vyjádřil názor, že pokud nynější vláda hovoří o…