Člen Bolshoi Theatre vystoupí s Royal Russian Balletem

14.11.2016 16:55

Očekávané turné ruského baletního souboru Royal Russian Balletu se nezadržitelně blíží. V rámci inscenace Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva, si prestižní soubor připravil pro české publikum speciálního hosta. Postavu Romea bude v Praze, Brně a Ostravě jako host tančit Maxim Surov, člen legendárního Velkého divadla (Bolšoj Těatr) v Moskvě. Kvůli velkému zájmu bylo v Praze a v Ostravě přidáno další představení. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal.

Člen Bolshoi Theatre vystoupí s Royal Russian Balletem
Foto: Archiv baletního souboru.
Popisek: Člen Bolshoi Theatre vystoupí s Royal Russian Balletem.

Soubor Royal Russian Ballet, který v polovině prosince přijede vystupovat do Prahy, Brna a Ostravy představuje tradici, věhlas a respekt ruské baletní školy. Ta je považována za kolébku baletu a je synonymem absolutní špičky daného oboru. Soubor Ruského královského baletu patří mezi nejvytíženější a nejrespektovanější baletní soubory na světě, o svých kvalitách přesvědčuje publikum napříč kontinenty. Pro své turné si soubor připravil speciální obsazení titulních rolí baletu Romeo a Julie.

Postavu Romea v České republice odtančí Maxim Surov, který je stálým členem legendárního Velkého divadla v Moskvě. Velké divadlo, neboli Bolšoj Těatr, je považováno za nejprestižnější baletní divadlo na světě. Mezi členy tohoto souboru jsou ti nejlepší tanečníci a souborem prošli největší legendy baletního světa. Maxim Surov je členem Velkého divadla od roku 2008, kde účinkuje v několika inscenacích. Na svém kontě má také několik ocenění.

Postavu Julie zatančí mladá talentovaná baletka Žanna Gubanová. Ta je sólistkou Moskevského akademického hudebního divadla. Teprve dvacetiletá tanečnice toho stihla během své kariéry opravdu hodně. V roce 2013 vyhrála cenu za nejlepší baletní výkon roku v kategorii klasik prestižní soutěže Grand Prix Michailovského divadla a ve stejném roce zvítězila na moskevské soutěži baletních tanečníků a choreografů.

Royal Russian Ballet, společně se svými speciálními hosty, vystoupí:
  • v Praze 13. a 14. prosince,
  • v Brně 15. prosince
  • a v Ostravě 17. prosince, kde bylo přidáno odpolední představení od 14 hod.

Vstupenky v síti Ticketportal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…