David Koller spustil antikomunistický web. Mezi pohlaváry, jako jsou Stalin, Gottwald nebo Husák, je zařazen i současný prezident Zeman

7. 2. 2018 20:02

TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Je to neuvěřitelné, ale komunismus má na svědomí více obětí než druhá světová válka, a přesto je i po jeho porážce legitimní komunistická strana a celá řada lidí by se k němu nejraději vrátila, zavřela hranice a nechala se mrskat diktátem z východu. Žijeme v době, kdy nám Kreml podsouvá falešné informace a celá řada lidí jim věří a nechá se jimi manipulovat.

David Koller spustil antikomunistický web. Mezi pohlaváry, jako jsou Stalin, Gottwald nebo Husák, je zařazen i současný prezident Zeman
Foto: Archiv Petra Junka
Popisek: Petr Junek

Je v pořádku, že se bráníme diktátu z Bruselu, ale to neznamená, že budeme opět podléhat diktátu z Kremlu. To je tak těžké pochopit, že ani jedna varianta nemusí být správná? Pořád tady nějací hlupáci kvákají cosi o pražské v kavárně v domnění, že každý, komu se nelíbí Zemanovo chování, musí být havloid a člen pražské kavárny. To je uvažování sedmiletého dítěte.

Stejně tak se děje i při diskusích o Evropské unii, ten, kdo ji odmítá, často hledá alternativu v Kremlu. Ale proč? To nedokážeme být samostatní a musíme mít pořád někde vzor? Chápu, že rudě smýšlející člověk musí být veden za ručičku, protože není schopen vlastního uvažování, a že takový Putin mu může být sympatický. To je ovšem vada společnosti, že jsme takové jednání dopustili, a bohužel Zeman tomu dosti přispívá. Proto si myslím, že je na listině Osy zla zcela právem.

Kromě něj je ze současných politiků na ostudné zdi ještě předseda komunistické strany Vojtěch Filip a současný premiér země Andrej Babiš. Uznávám, že tady je to trochu přestřelené, protože samozřejmě nemůžeme Babiše srovnávat se Stalinem, ale pokud to budeme brát na roveň jejich rudého vnímání světa, má jejich umístění na webu své opodstatnění. A kdo ví, co by se stalo, kdyby tito pánové měli absolutní moc jako Stalin a spol.

Myslím, že tento web přichází ve správný čas, protože komunismus se nám pomalu vtírá pod nehty a lidem nerudnou jen oči, ale i mozky. Rozumím nevoli vůči Západu a nesouhlasím s jejich zacházením s námi. Koneckonců i má druhá kniha Stigma Diabolicum – Nový světový řád je těžce protibruselská. Ale kvůli tomu přece nepřilnu ke druhému extrému. Chce to jen trochu přemýšlet a spoléhat se více na sebe. 

Autor je publicista a spisovatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Petr Junek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Saudi Aramco se blíží k hodnotě dvou bilionů dolarů

14:57 Štěpán Křeček: Saudi Aramco se blíží k hodnotě dvou bilionů dolarů

„Vzhledem k aktuálnímu vývoji na trzích se hodnota ropné společnosti Saudi Aramco pohybuje kolem úro…