Dominik Duka: Naší povinností je nemstít se, ale očistit

26.06.2020 21:00 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k 70. výročí popravy Milady Horákové

Dominik Duka: Naší povinností je nemstít se, ale očistit
Foto: Facebook / Dominik Duka
Popisek: Kardinál Dominik Duka u hrobu Milady Horákové

Ve stále menším počtu jsme se i letos sešli, abychom v Ďáblicích uctili památku těch, kteří se nechtěli, ani nemohli smířit s nástupem totality a platili i ztrátou života. V době zatčení a věznění Dr. Milady Horákové, prof. Růženy Vackové, spisovatelky Niny Svobodové a dalších desetitisíců žen a mužů v 50. letech rezonovala i slova generála Heliodora Píky, který řekl krátce před smrtí svému synovi Milanovi: ,Nemsti se, ale očisti´. Naší povinností je nemstít se, ale očistit. Bez očisty nedokážeme žít pro ty ideály, za něž ti, kdo zde odpočívají, položili život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

9:16 Zdeněk Jemelík: Úřednická drzost a pochybná justice

Otevřený dopis předsedovi vlády.