Erika Magdaléna Peprná: Tisíciletá novinka z východu - anatomický atlas pro pokročilé. Předepisuje gynekolog kozí bobky?

14.02.2017 9:40 | Zprávy

Co nutí stále více lidí na Západě vyhledávat pomoc tradiční čínské medicíny? Praktiků i pacientů, přes odpor části medicínského establishmentu (spojeného šňůrou “pupečního” penězovodu s farmaceutickým velkoprůmyslem), přibývá raketovým tempem. Milan Kubek, zapřisáhlý odpůrce východní medicíny (neboť předseda naší lékařské komory), neopouští svou mantru: jde o “kozí bobky a šamanismus”. Jeho kolega, jinak stejně proslavený “bijec” MUDr. Roman Prymula, však už mezitím v Hradci Králové začal s čínskou medicínou docela ve velkém experimentovat. Jak je to možné?

Erika Magdaléna Peprná: Tisíciletá novinka z východu - anatomický atlas pro pokročilé. Předepisuje gynekolog kozí bobky?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vůdcové Čínské lidové republiky od předsedy Maa

ERIKA MAGDALENA PEPRNÁ se rozhlíží po krajině, kterou na východ od nás nepotlačili ani komunisté, kterou se však ze všech sil snaží od sebe “odtlačit” moderní demokracie v čele s farmaceutickým průmyslem - ač může zásadně zlepšit zdraví celého národa.

O krok blíž k odpovědi na tenhle pozoruhodný paradox jsem se dostala, když jsem se v tomto školním roce stala studentkou-nestudentkou čínské akupunktury a medicíny. Pardon. Chci říct chovatelství králíků. 

Studuji totiž proto, abych mohla za pár let praktikovat-nepraktikovat a zásadně neléčit. Ne ty králíky, lidi. Ono totiž podmínky, v nichž tisíciletá čínská tradice v Čechách funguje, dost připomínají kombinaci pohádky o Chytré horákyni a patafyzického divadelního představení. Ale popořádku.

Tak trochu jiný atlas

Můj otec před mnoha lety přinesl z práce knihu. Připutovala k němu přes kteréhosi z diplomatů, s nimiž se téměř denně setkával. Dal ji mně, protože jsem už tehdy platila za zdravotního experimentátora se zájmem o různé alternativní a netradiční formy léčení. 

Zírala jsem na ten fascikl jako na zjevení. Měl zhruba devět stran velkého formátu vytištěných na tuhém křídovém papíře, bohatě ilustrovaných a psaných azbukou. Byla to pečlivě, vědecky sepsaná anatomická příručka, vydaná jednou středně slavnou ruskou univerzitou. Její jedinou, avšak poměrně zásadní odlišností od podobných příruček českých bylo to, že šlo o anatomický atlas éterických těl člověka. Ano, těch “nehmotných”.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

15:16 Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná

„Česká republika bude nadále soběstačná v produkci základních obilovin. Jejich úroda však bude letos…