František Kašpárek: Jeden zpovykaný, druhá vyhozená, třetí pomýlená

10.07.2023 10:32 | Glosa
autor: PV

Redaktor České televize Andreas Papadopulos se při tiskové konferenci zeptal prezidenta Zelenského, co se stane s ruskojazyčnými obyvateli Donbasu a Krymu, pokud Ukrajina dosáhne plánovaného vítězství. Volodymyr Zelenský na otázku reagoval se značnou nevolí.

František Kašpárek: Jeden zpovykaný, druhá vyhozená, třetí pomýlená
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Redaktor ČT to obratem schytal ze všech demokratických stran. Nevhodná otázka, říkali. Najednou byl „zpovykaný, neprofesionální, sebestředný“ (přesné citace) a tak dál. Uf, tolik kritiky pro jednu otázku, mimochodem dost zásadní.

Kdo by to od redaktora ČT čekal? Rázem nebyl v médiích titulován jako redaktor, nýbrž jako podivná existence, kterých by se měla ČT zbavit (opět citováno z relevantních zdrojů).

Tiskovou konferenci s prezidentem Zelenským nemohla sledovat ruská opoziční novinářka Farida Kurbangaleeva, přestože měla řádnou akreditaci. Z Hradu ji beze slova vysvětlení vyvedla ochranka.

Mluvčí prezidenta Pavla na zvědavé dotazy „proč se tak stalo“ odpověděla, že novinářka přišla na místě o akreditaci. To není odpověď, toho si tazatelé všimli, proto se ptali, načež mluvčí Řeháková dále nereagovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Klaus jako autoritář? Směšné a nedůstojné!

15:49 Ivo Strejček: Klaus jako autoritář? Směšné a nedůstojné!

Denní glosa Ivo Strejčka