František Kuba: Senát, proč by? Jistoty, pro koho?

19.10.2018 14:47 | Zprávy
autor: PV

Bylo pondělí 15. října a printový tisk, agentury a sociální sítě přinesly zprávy o tom, jak dopadlo druhé kolo senátních voleb, a co od toho máme očekávat. Vše podstatné se mi ale překrývá s kresbou a textem Miroslava Kemela, kterýžto praví: „Je to zásadní zlom pro tuto zemi. ODS vyhrála volby, o které volič neměl zájem“ (Právo 15. října, stránka komentátorů).

František Kuba: Senát, proč by? Jistoty, pro koho?
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Jen nenapravitelný cynik by mohl z letošních 16,5 procenta vyvozovat, že zájem o Senát „chytá vítr do plachet“, naopak, bije se se silným protivětrem nezájmu občanských mas. Přispěl k tomu i normalizační komunista Štěch, známý kladeč věnců. Kéž by už je položil i sobě, šel bych mu přerovnat stuhy, jak to dnešní političtí šibalové dělají.

Z Ostravské reality čerpám text bilbordu na křižovatce ulice Dr. Martínka v Ostravě-Hrabůvce: Dost bylo kompromisů! Volte jistotu. Právě to ze sebe nedávno vypravil unter/kandidát na senátora Jiří Paroubek, člověk se zajímavým osobnostním i politickým profilem. Skončil hluboko v poli poražených.

Jeho nabídky byly pro veřejnost omšelé. Jedni politici lákají voliče na jistotu, jiní politici lákají voliče na změnu! Takže do myšlení běžného člověka se vkrádá myšlenka typu: Zvolím-li takzvanou jistotu, tak kde je Ta moje? Když zvolím změnu, nebude situace horší, než ta včera?

A možná si odplivne, když předtím aspoň periferně zjistí, že ho někdo politicky a společensky nezúčastněný právě nemíjí.

Nemálo se toho naplácalo ve veřejném prostoru, při imbec/tvrzeních v minulých letech, že Senát je pojistkou demokracie. Jak jsme mohli bez této „zásadní pojistky“ existovat čtyři roky po rozdělení společného státu? Také se vůbec nehovoří o tom, že Slovenská republika je demokratický stát – a má jen jednokomorový Parlament…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

19:19 Vladimír Ustyanovič: Souhlasím s prezidentem Petrem Pavlem

Dovolím si zabrousit do historie, kdy armádní generál v. v. Petr Pavel v roce 2019 prezentoval své n…