František Matějka: Gratuluji MF Dnes, iDnes, Komárkovi, ČT i umělcům ke zvolení Zemana

27.01.2013 20:13 | Zprávy

Ještě nikdo nedokázal rozdělit národ tak, jako vy. Proti vám jsou praktiky politiků procházkou růžovým sadem. A to včetně těch, které jsme viděli od volebních týmů obou prezidentských kandidátů.

František Matějka: Gratuluji MF Dnes, iDnes, Komárkovi, ČT i umělcům ke zvolení Zemana
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Miloš Zeman vyhrál a poděkoval za soutěž Karlu Schwarzenbergovi. Tečka. Karel Schwarzenberg prohrál a poblahopřál Miloši Zemanovi. Tečka. Karty jsou rozdány a jedeme dál. To, co se však dělo před tím, nemělo v oblasti médií nic společného s novinařinou. Byla to normální válka písmen.

Žurnalistika se v základu dělí na zpravodajství a publicistiku. Zatímco v publicistice (a do této oblasti řadím bezpochyby i blogery) si může dovolit být autor ovlivněn svými osobními preferencemi a tyto se mohou a mají projevovat v jeho tvorbě, ve zpravodajství musí jít osobní preference stranou. Základem zpravodajství jsou výhradně fakta a nesmí se v něm objevit sebemenší náznak hodnocení, nebo vlastního názoru. Skutečné zpravodajství, umožňují lidem udělat si názor, hledám už dlouhé roky. Občas se zadařilo, byť to byla vždy téměř sisyfovská práce. Přímá volba prezidenta však obor zpravodajství zazdila úplně a definitivní rakví se stalo období posledních čtrnácti dnů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: František Matějka

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Ochrana zvířat

Chlubíte se tím, co jste udělala jako poslankyně pro zvířata. Nemám nic proti tomu, že se chlubíte, ale je tak úplně čím? Podle mě by se měli prioritně vyřešit nízké tresty za týraní zvířat a také to, že celkově padají tresty za jejich týrání dost málo. Nebo podle vás je vše v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Míra chudoby - z premianta EU je Česko v průměru

12:26 Jiří Paroubek: Míra chudoby - z premianta EU je Česko v průměru

Způsob propočtu zasažených chudobou, odvozený od de facto průměrného příjmu, je zavádějící.