František Táborský: Okénko trhu

15.09.2017 20:11

Podle vyjádření členky bankovní rady ECB S. Lautenschlaeger nadešel čas udělat rozhodnutí ohledně snižování tempa nákupů finančních aktiv a přemýšlet nad tím, jak ukončit období nekonvenční měnové politiky. Aktuální program kvantitativního uvolňování běží od prvního čtvrtletí 2015.

František Táborský: Okénko trhu
Foto: pixabay.com
Popisek: Růst ekonomiky - ilustrační foto

Americký Empire index ve výrobě v srpnu poklesl o 0,8 b. na 24,4 b. Medián očekávání trhu byl výrazně pesimističtější a naznačoval pokles o 7,2 b. na 18 b.

Maloobchodní tržby v USA v srpnu poklesly meziměsíčně o 0,2 %. Koncensus trhu počítal s růstem o 0,1 %. V předchozím měsíci vzrostly tržby po revizi meziměsíčně o 0,3 %. Bez zahrnutí prodejů automobilů se jedná o meziměsíční růst o 0,2 %, ačkoli medián odhadů trhu byl o tři desetiny vyšší.

Americká průmyslová výroba poklesla meziměsíčně o 0,9 %, ačkoli trh očekával růst o 0,1 %. Růst z předchozího měsíce byl revidován o dvě desetiny procenta nahoru na 0,4 %. Podle vyjádření americké centrální banky až 0,75 p.b. příspěvku k růstu ubraly následky hurikánu Harvey.

Dnes bude ještě zveřejněn Michiganský ukazatel spotřebitelské důvěry za měsíc září. V předchozím měsíci byl ukazatel na úrovni 96,8 b. s tím že medián odhadů trhu naznačuje pokles o 1,8 b.
Dolar v průběhu dneška oslabil z otevírací hodnoty EUR/USD 1,192 až na dnešní maximum EUR/USD 1,199. V současnosti dolar mírně koriguje svojí ztrátu a obchoduje se na úrovni EUR/USD 1,197

František Táborský, analytik

reklama

autor: PV

Ing. Petr Mach, Ph.D. byl položen dotaz

SPD

Prý budete kandidovat za SPD? Proč právě za ně a ne za Svobodné? Vy s politiku, kterou razí Okamura a jeho názory souhlasíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…