Hájit práva a oprávněné zájmy svých klientů pomůže přes čtyřicet nově zapsaných daňových poradců

30.11.2016 15:48

Ing. Petra Pospíšilová, prezidentka Komory daňových poradců ČR, do svých řad v pátek 25. listopadu přivítala 42 nových daňových poradců, kteří prokázali své znalosti z oblasti daňové i ekonomické teorie a praxe v náročných písemných i ústních zkouškách. Slavnostní přivítání do profese se uskutečnilo v Rytířském sále brněnské Nové radnice.

Hájit práva a oprávněné zájmy svých klientů pomůže přes čtyřicet nově zapsaných daňových poradců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Noví odborníci v oblasti daní musí, kromě úspěšného složení kvalifikační zkoušky, splňovat podmínky čistého trestního rejstříku a alespoň bakalářského vysokoškolského titulu. Znalosti a kompetentnost uchazečů hodnotila komise složená jak ze členů KDP ČR, tak z komisařů jmenovaných Ministerstvem financí ČR. 

Splnění kvalifikačních zkoušek je opravdu náročně. Zkoušku na daňového poradce úspěšně složí v průměru 20-30 % uchazečů. U zkoušky uspějí jen ti nejlepší uchazeči, kteří jsou schopni složit zkoušku díky svým širokým teoretickým i praktickým  znalostem a zkušenostem. Důraz je kladen při vstupu do profese také na znalost profesních a souvisejících předpisů. Mezi zkušební okruhy tak patří daň z přidané hodnoty; spotřební a ekologické daně; daň z příjmů fyzických osob; daň z příjmů právnických osob; daň z nabytí nemovitých věcí, daň z nemovitých věcí a poplatky; daňový řád; sociální a zdravotní pojištění; účetnictví; občanský zákoník, živnostenský zákon; zákon celní a devizový, profesní a související předpisy, daňový systém ČR, pojmy a definice, zákon o obchodních korporacích a obecné principy mezinárodního zdanění.

Výjimečnými se pak stávají ti, kteří všechny části kvalifikační zkoušky složí napoprvé. Mezi nově jmenovanými daňovými poradci jsou to tito: Ing. Jiří Bednář; Ing. Petr Binder; Ing. Lucie Broschová; Ing. Tomáš Brůček; Ing. Marcela Brustmanová; Ing. Lenka Fedrová; Ing. Ivan Gažo; Ing. Kristýna Haldová; Bc. Daniel Holec; Ing. Renata Kadeřábková; Ing. Jakub Klečka; Ing. Kateřina Klepalová; Ing. Pavlína Kosnarová; Ing. Ladislava Kovářová; Ing. Marie Krämlingová; Ing. Radka Matějková; Ing. Petra Mrázová; Ing. Marie Pradáčová; Ing. Veronika Schinerová; Ing. Martina Stránská; Ing. Lucie Šťastná; Ing. Peter Turčáni; Ing. Julie Vasko.

Pouze daňový poradce zapsaný v seznamu KDP ČR může poskytovat kvalifikované rady v oblasti daní. Kromě jiného má daňový poradce povinnost hájit práva a oprávněné zájmy svých klientů. Mezi jeho profesní povinnosti patří také mlčenlivost ke třetím stranám a povinnost pojištění na riziko z daňových škod. 

Ing. Radek Neužil, LL.M., tajemník Komory daňových poradců ČR, k roli daňových poradců dodává: „Daňoví poradci jsou bezesporu důležitým prvkem pro dobře fungující daňový systém. Díky své odbornosti jsou schopni vysvětlit svým klientům všechny souvislosti spojené s plněním daňových povinností. Mimo to také pomáhají v kontaktu s finanční správou včetně vyžadované elektronické komunikace. Odbornost a kompetentnost na straně daňového poplatníka je pak výhodná i pro stát, protože nedochází ke zbytečným chybám a desinterpretaci daňových zákonů.“

Za vedení Komory všem novým členům Komory daňových poradců srdečně blahopřejeme!

Ing. Jiří Bednář    
Ing. Petr Binder    
Ing. Lucie Broschová    
Ing. Tomáš Brůček    
Ing. Marcela Brustmanová    
Ing. Ivo Dostál    
Ing. Lenka Fedrová    
Ing. Ivan Gažo    
Ing. Kristýna Haldová    
Bc. Jan Heger    
Bc. Daniel Holec    
Ing. Renata Kadeřábková    
Ing. Veronika Karásková    
Ing. Jakub Klečka    
Ing. Kateřina Klepalová    
Ing. Pavlína Kosnarová    
Ing. Ladislava Kovářová
Ing. Marie Krämlingová    
Ing. Dita Krejčová    
Ing. Marta Kupková    
Ing. Radka Matějková

Ing. Lenka Mikulová    
Ing. Petra Mrázová    
Bc. Pavel Najman    
Ing. Kateřina Nováková    
Ing. Vladislav Pejchal    
Ing. Martin Petřina    
Ing. Daša Piatková    
Ing. Marie Pradáčová    
Ing. Zuzana Přikrylová    
Mgr. Sergej Remmer    
Ing. Veronika Schinerová    
Bc. Catherine Slavíčková    
Ing. Martina Stránská    
Ing. Pavlína Šimicová    
Ing. Lucie Šimůnková    
Ing. Lucie Šťastná    
Ing. Markéta Třebínová    
Ing. Peter Turčáni    
Ing. Julie Vasko    
Mgr. Kateřina Zeldová    
Ing. Dana Žváčková    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spolek Šalamoun: Jak to, že není vichřice v České republice?

21:39 Spolek Šalamoun: Jak to, že není vichřice v České republice?

Dne 25. 6. 2020 vynesl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku průlomový rozsudek proti České r…