Iniciativa "Ne základnám" se vyjadřuje k migrační krizi v Evropě

15.09.2015 17:18

Vážení členové vlád minulých a vlády současné, vážené poslankyně a poslanci Poslanecké sněmovny České republiky z předchozích období i z té dnešní,

Iniciativa "Ne základnám" se vyjadřuje k migrační krizi v Evropě
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

nejeden občan republiky sleduje s neklidem současný vývoj v Evropě a na rozdíl od řady z Vás se ptá po příčinách současné krize. Společně s médii o příčinách nemluvíte, jako by neexistovaly.

Dovolíme si je Vám připomenout. Jsou to války, které byly na středním východě rozpoutány a nesou název Arabské jaro. Uvedeme Vám jednu z mnoha:

Vojenská intervence v Libyi je válečná akce mezinárodních (především západních) sil na pomoc povstalcům v Libyi. Byla zahájena na základě rezoluce č. 1973 Rady bezpečnosti OSN, přijaté 17. března 2011. OSN oprávnila členské státy k použití síly k ochraně civilního obyvatelstva, zejména prostřednictvím prosazení bezletové zóny nad Libyí. Cíle a způsob provedení vojenské akce ale ukázaly, že hlavním cílem bylo vojensky podpořit povstalce a vyčistit jim cestu ke svržení vlády plukovníka M. Kaddáfího, což také veřejně přiznal 27. března britský ministr obrany Liam Fox[9], po něm to 10. dubna zopakoval bývalý britský premiér Tony Blair[10] a 14. dubna oficiálně potvrdil i další členský stát NATO, když americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová původní cíl akce, na níž intervenční síly dostaly mandát, rozšířila o druhý (už mimo mandát OSN), totiž právě svržení dosavadního vládnoucího režimu.[11] Postoj států NATO jako celku však nebyl zcela jednotný, kupříkladu Německo se rozhodlo nenasadit do intervence žádné vojenské jednotky.[12]

Byli to politici, představitelé jednotlivých vlád nejen z EU, kteří svým postojem, hlasováním, nebo nečinností umožnili vývoj, který musel skončit migrační vlnou. Dnes to občanům předkládáte, jako by se jednalo o náhodný jev, který vznikl sám od sebe. Odmítáme takový přístup a chceme znát odpověď, kdo za to ponese odpovědnost. Kdo, kdy svým hlasováním umožnil vojenským silám NATO, vlastním armádám ozbrojené akce na cizích územích a vyvolat v nich stav bezpráví a strachu. Kdo umožnil ze strachu udělat výnosný byznys. Kdo měl politickou moc a tím i možnost odmítnout, protestovat proti porušování mezinárodních práv.

Občané to nebyli, nikdy by nedovolili humanitární či jiné bombardování. Bylo to rozhodnutí politiků, zákonodárců kteří tím škody za své jednání, za své hlasování, nebo pochybení a omyly předepsali k úhradě občanům. Jaký účet za škody vystavili sobě?


Vážení členové vlád minulých a vlády současné, vážené poslankyně a poslanci Poslanecké sněmovny České republiky z předchozích období i současní, jste vini za tento stav a jste povinni sjednat nápravu. Nápravou není získávání politických bodů v prohlášeních, ale ukončení válečných konfliktů, nástrojů k jejich vedení, ukončení účasti  České republiky v NATO.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O ruských špionech

16:14 Petr Hampl: O ruských špionech

Denní glosy Petra Hampla.