Interpelace na premiéra Babiše 12. 11. 2020 proběhly jako obvykle. Nic se nestalo. Na řece Bečvě uhynulo po otravě kyanidem více než 40 tun ryb. To je 40 000 kg ryb, to je asi 80 000 ks ryb. Kdo zná okolí Bečvy, malebnou krajinu Beskyd, tak musí plakat nad spouští, co dokázala bezohledností lidská bestie.
Je to téměř dva měsíce a viník neexistuje. Šetří se, prošetřuje, zjišťuje. Kdo asi vpustil kyanid do řeky. Premiér Babiš bez ostychu napadne poslance, novináře. Co se mají co ptát na ekologickou katastrofu? Poslanec by si měl zjistit IQ? To je stanovisko premiéra k ekologické katastrofě, která nemá obdoby a nenechá klidným žádného slušného člověka.
Místo, aby povolal k odpovědnosti níže uvedené ministry tj.:
ministra životního prostředí Richarda Brabce, že se taková věc stala a příslušné orgány spadající pod ministerstvo životního prostředí si neví rady. Jsou ve vedení těchto orgánů tak nekompetentní osoby, že nejsou schopny identifikovat možného viníka?
ministra vnitra Jana Hamáčka, proč doposud policie nemá viníka? Je tak neschopná, nebo se jedná o „ne-stíhání na objednávku?“
ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, státní zástupce není schopen řádně dohlížet nad vyšetřováním? Lze se oprávněně domnívat, že na případ dohlíží všeobecně známy „státní zástupce“ i z jiných kauz „ne-stíhání na objednávku?“
Všichni výše uvedení ministři se spolupodílí na ne-vyšetření? Nebo podporují maření spravedlnosti?
O tom, že u nás je možné trestní stíhání na objednávku, hovořil veřejně premiér Andrej Babiš a ministryně spravedlnosti Marie Benešová to potvrdila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV