Ivan Bednář: Další (ne)Pražák primátorem

18. 12. 2018 11:13

Primátor Zdeněk Hřib, který kandidoval za Pirátskou stranu, pochází ze Slavičína u Zlína. Po Tomáši Hudečkovi, který byl z Olomouce a Andrianě Krnáčové, pocházející z Bratislavy, je to další primátor, který se nenarodil v Praze.

Ivan Bednář: Další (ne)Pražák primátorem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib

To samozřejmě oživuje úvahy o tom, zda by nemělo být stanoveno zákonem, že primátorem hlavního města Prahy může být jen ten, kdo se v Praze narodil. Podobně jako mají Spojené státy zakotvené v Ústavě, že prezidentem Unie může být jen ten, kdo se narodil na území Spojených států.

Rozhodně bychom si ušetřili spoustu trapasů., jako když Krnáčová hovořila o „zpovykaných Pražácích.“

Příklad za všechny. Když měla Krnáčová vysvětlit, proč se znovu odložil termín otevření tunelového komplexu Blanka, nejdřív se novinářům vyhýbala, ale nakonec se vyjádřila pro TV Nova: „Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, tak s největší pravděpodobností tam je nějaká vlhkost,“ reagovala Krnáčová na dotaz, jak je možné, že jsou v projektech kabely, které neodolají vodě.

Když se za výrok omlouvala, tak vše ještě zhoršila: „Zjistila jsem, že je tam mnohem více debilů.” Tunel Blanka pak označila za zločinné spolčení, jak z městského rozpočtu vytáhnout co nejvíce peněz.

Uvedené případy a další případy svědčí totiž o tom, že poslední tři primátoři si primátorování příliš necenili a neměli k němu žádný hlubší vztah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…