Ivan Bednář: Kolabující Žižkaperk

19.03.2018 9:00

Poté, co primátorce Krnáčové spadla lávka z Císařského ostrova do Troje, ochromila Prahu další katastrofa. Tentokrát ji způsobilo vedení města samo.

Ivan Bednář: Kolabující Žižkaperk
Foto: mmkv.cz
Popisek: Budova radnice Prahy 3
reklama

Doprava na pražském Žižkově už druhý den kolabuje kvůli uzavření Husitské ulice. Tramvaje stojí v Seifertově ulici, kterou auta volí jako objízdnou trasu, až hodinu v koloně. Lidé chodí raději pěšky a auta nemají žádnou jinou přijatelnou variantu objízdné trasy.

„Praha 3 usiluje o rekonstrukci zanedbané Husitské ulice už od roku 2011. Hlavní město Praha připravovalo tuto investici sedm let. A když se to konečně začíná dělat, tak je situace taková, že TSK a DPP naprosto nezvládly komunikaci a koordinaci celé akce,“ postěžovala si starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09).

Podle Hujové magistrát naprosto nezvládl koordinaci akce. Technická správa komunikací (TSK), která spadá pod radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD), se však brání, že objízdná trasa v oblasti prakticky neexistuje. Radní Dolínek tvrdí, že Praha 3 byla o uzavírce informována předem, ale že každá uzavírka tohoto typu přináší v prvních dnech komplikace. „Je mi líto jak místních, tak lidí v tramvajích i řidičů. Jen první dny uzavírky nám ale ukážou, jaká je ta realita, a řidiči si během té doby najdou vlastní objízdné cesty.“

Podle místostarostky Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovské (ODS) vedení města nezvládlo přípravu na zahájení opravy Husitské a TSK přehlíží dopravní kolaps, který kvůli tomu postihl Žižkov. „Od počátku jsme vedení Prahy i TSK upozorňovali, že uzavírky v Husitské mohou způsobit dopravní kolaps, který zasáhne celý Žižkov. Byli jsme ale ujišťováni, že je ze strany magistrátu i TSK vše řádně připraveno. Dnes jsme se ale probudili do dopravního pekla, Situace je ještě horší než po nedávném uzavření Zenklovy ulice v Praze 8, při jejíž rekonstrukci magistrát a TSK také selhaly,“ uvedla v pondělí místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská (ODS).

Zástupci Zelených v Praze 3 navrhují, aby se v ranních a odpoledních špičkách uzavřela pro auta horní část Seifertovy ulice v úseku mezi Lupáčovou a Blahníkovou. To by situaci ještě víc zkomplikovalo.

Petr Dolínek (ČSSD) slibuje, že situaci do týdne vyřeší a zajistí hladký průjezd MHD. Primátorka se k problému pro jistotu vůbec nevyjadřuje, kromě toho, že sdělila, že „Pražané jsou zpovykaní“ a že v zahraničí čekání v dopravních zácpách není nic mimořádného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Podezřele zločinná pomalost

17:04 Jiří Paroubek: Podezřele zločinná pomalost

Ve Velké Británii běží vesele a hlavně rychle očkování proti covid-19.