Ivan Černý: Celosvětová sklářská soutěž se blíží

17.05.2023 14:12 | Komentář
autor: PV

V pátek 2. června se dokořán otevřou dveře sklárny BOMMA ve Světlé nad Sázavou, aby tato moderní firma přivítala brusičské mistry z celého světa. Deváté Mistrovství světa v broušení skla nabídne několik soutěžních kategorií, přehlídku českých i zahraničních sklářských škol a úžasnou možnost nahlédnutí pod pokličku tohoto jedinečně krásného, tradičního a vysoce náročného řemesla.

Ivan Černý: Celosvětová sklářská soutěž se blíží
Foto: archiv
Popisek: Ivan Černý

„Již 9. rokem se ve Světlé nad Sázavou schází ti nejlepší brusiči skla, aby změřili své síly a kreativní dovednosti,“ řekl naší redakci Jiří Trtík, ředitel soutěže. A dodal:

„Těšit se můžeme nejenom na soutěž samotnou, ale i na doprovodný program brusičského klání – tradiční sklářské jamování na huti sklárny.“

Na návštěvu sklárny ve Světlé nad Sázavou nás zve sám ředitel Ing. Jiří Trtík

Návštěvníci tohoto mimořádného svátku mistrů svého řemesla mají tak jedinečnou možnost zažít na vlastní oči, jak se ručně tvoří skleněné výrobky od nabrání žhavé skloviny z pece, přes foukání do formy či volně na píšťale až po vložení do chladicí pece. U práce se vystřídá šest týmů českých a zahraničních sklářů, kteří přímo na místě vytvoří originální díla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Kapitalismu je 35. Všechno nejlepší a dlouhá léta

15:49 Ladislav Jakl: Kapitalismu je 35. Všechno nejlepší a dlouhá léta

Denní glosa Ladislava Jakla