Ivan David: A opět Turecko aneb Každý dělá jen to, co je mu dovoleno

28.06.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

V úterý došlo mezi mnoha tureckými akcemi – narušování vzdušného prostoru Řecka, pašování zbraní do Libye, bombardováním pozic PKK v Iráku a Syrské arabské armády východně od Idlíbu také ke smrtícímu útoku dronem na vesnici nedaleko města Kobání, města, které se za cenu obrovských ztrát v roce 2015 ubránilo dobytí ISIS.

Ivan David: A opět Turecko aneb Každý dělá jen to, co je mu dovoleno
Foto: archiv
Popisek: MUDr. Ivan David, český psychiatr. Za politické hnutí SPD byl zvolen poslancem Evropského parlamentu

Cílem dronového útoku byl mimo jiné i dům, ve kterém se zdržovaly tři aktivistky za práva žen, členky tzv. Kongra Star/Women’s Conference, organizace, která se snaží o rovnoprávné postavení žen především na Středním východě. Mezi těmito ženami jsou i bojovnice se zbraní v ruce, proslulé právě v boji o Kobání.

Kromě toho, že Erdogan považuje za legitimní útočit na Kurdy kdekoli, zvláštní pozornost věnuje ženám. Vzpomeňme na Hevrín Chalaf, kurdskou političku, zvěrsky ubitou protureckými džihádisty loni v říjnu v době útoku na severní Sýrii. Turci bezostyšně bombardují území, kde se má podle dohod s USA i Ruskem udržovat příměří, za které Kurdové zaplatili ztrátou území mezi městy Serékaniyé a Giré Spí!

Kobání se ubránilo ISIS, aby bylo napadeno členem NATO. Stejně jako Jezídi a Kurdové v Iráku.

Mlčení, které panuje kolem tureckých útoků na civilní obyvatelstvo kdekoli znamená, že svět jej nevnímá. A platí přísloví – kdo mlčí, souhlasí.

All lives matter! (česky: "všechny životy se počítají"). Nejen ty, které nám denně připomíná mainstream, abychom neviděli nic jiného. Mlčí EU, mlčí OSN, o NATO nemluvě. Co všechno si může „mazánek NATO“ Turecko dovolit, než mnoha politikům dojde, že by také mohli přijít o křesla, protože v Novoosmanské říši by se s nimi nepočítali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Fakt myslíte, že se Babiš omluví?

A i kdyby, co to řeší? Spíš by mě zajímalo, co když svému slibu vzdát se nadobro Agrofertu nedostojí. Co bude? Existuje možnost, jak ho donutit, aby svůj střet zájmů vyřešil? Odvolat ho nejde a premiérem už je, takže co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Polovinu inflace tvoří nájemné

15:44 Petr Dufek: Polovinu inflace tvoří nájemné

Lednová inflace nepřekvapila, protože to hlavní už naznačil předběžný odhad statistického úřadu. Pod…