Varování spolkových úřadů dorazilo do spolkových zemí a okresů, ale nedostalo se k postiženým obcím a obyvatelům Severního Porýní-Vestfálska. Ani veřejnoprávní televize této spolkové země – WDR - nevysílala živě během katastrofy nebo bezprostředně po ní. Jediný celostátní live test varovného systému MoWas skončil v roce 2020 po třech minutách havárií systému. Druhá zkouška ukázala, že téměř nic nefungovalo – ani sirény v postižených obcích.
Mnozí meteorologové navíc konstatují, že nadměrné srážky se v postiženém území – tedy oblasti pohoří Eifel v Porýní-Vestfálsku, vyskytovaly a vyskytovat budou. Vzhledem k počtu obětí, které mohou vystoupat až do několika set, protože přes 150 lidí se stále pohřešuje a jsou i vyšší odhady pohřešovaných, je na místě se ptát, zda tomu šlo zabránit. Nikoli zabránit povodni dle receptu klimaalarmistů, ale zabránit tolika obětem na životech. Viceprezidentka organizace pro technickou pomoc (THW) Sabine Lacknerová vidí jen malou šanci najít přeživší více než týden po povodních v západním Německu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…