Ivan Jordák: O co vlastně jde?

14.02.2018 14:54

Kvůli vyjádření předsedy SPD Okamury a poslance SPD Roznera o koncentračním táboru v Letech, organizuje KDU-ČSL odvolání p. Okamury z funkce místopředsedy PS.

Ivan Jordák: O co vlastně jde?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Protože na podání návrhu odvolání nemá sama dostatečný počet poslanců, shání poslance, kteří jim chybí do stanoveného počtu. V tomto bohulibém díle pomáhá, seč jí síly stačí i ČT dáváním prostoru lidovcům ve vysílání k vysvětlení jejich rozhodnutí. Nutno podotknout, že ČT předvolala v úterý i p. Okamuru do událostí, aby měl možnost vysvětlit své pochybení, ale projevila s ním svou nespokojenost.

Odmítla i probírat okolnosti koupě prasečáku státem od firmy, která jej vlastnila, údajně za dvojnásobek ceny stanovené znaleckým posudkem, kdy za stát jednal také bývalý ministr kultury a místopředseda KDU-ČSL p. Herman.

Abych řekl pravdu, nechápu zde řadu věcí a se mnou i další nezasvěcení lidé. O koncentračním táboře Lety a prasečáku, který má být údajně částečně na území, kde za války koncentrák byl, se mluví již řadu let. Nevím proč, ale má asi největší prostor v ČT a dalších médiích z koncentračních táborů, které byly za druhé světové války na území Protektorátu. Např. o koncentráku v Olbramovicích, či Dětřichově u Moravské Třebové, jsem neslyšel ani jednou, ale ani o desítkách dalších z těch 600, které za války na našem území byly. Chtělo by tedy rozhodně uvést v nějakém pořadu, proč zrovna Lety. Odkazy na požadavky, které kvůli Letům na nás má cizina jsou zatím minimálně nedůstojné.

Lidovci by měli minimálně vysvětlit souvislost mezi údajným prohlášením pana Roznera a pana Okamury, pokud má být odvolán p. Okamura, i za prohlášení p.  Roznera. Také by měli objasnit důvod zvýšení ceny prasečáku na dvojnásobek ceny stanovené znalcem, když prodej obstarává bývalý ministr kultury a místopředseda KDU-ČSL p. Herman. Při té příležitosti by mohli vysvětlit proč obdobně, jak u pana Okamury, nepožadovali zbavení funkce právě ministra p. Hermana za jeho účast a projev na Sudetoněmeckých dnech v Bavorsku v roce 2017. 

JUDr. Ivan Jordák, Letohrad

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Mé třetí svědectví o socialistické vojně

11:40 Ivo Fencl: Mé třetí svědectví o socialistické vojně

Je to podobné jako s tím Švandrlíkem. Bylo mu opakovaně spíláno „pravými“ Černými barony, kteří neza…