Ivan Jordák: Omluva

06.06.2020 13:32

02.06.2020 byl v Parlamentních listech uveřejněn můj článek, „Nebetyčná hloupost nebo odsouzení hodný záměr?“. Reagoval jsem jím jednak na události posledních dnů u nás, a rovněž na smrt občana černé pleti v USA. Bohužel jsem se spokojil pouze s informacemi, které byly uveřejněny o usmrcení tohoto člověka v našich médiích, stejně tak o bouřích, které následovaly v USA. V noci na dnešní den jsem obdržel o celé věci upřesnění, které považuji za nutné sdělit i čtenářům shora uvedeného mého článku, aby si mohli udělat celkový obraz.

Ivan Jordák: Omluva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Usmrcený u policie nikdy nepracoval, pouze u bezpečnostní agentury, jako vyhazovač v nočním klubu. Klubem, před řadou let byl placen i policista, s kterým došlo ke konfliktu, ale za to, že seděl před klubem ve služebním autě. Dále byl usmrcený v minulosti trestán za loupežné přepadení. O jeho smrti byly provedeny dvě pitvy. První (státní) za důvod smrti uvedla komplikace nemoci tepen a omamných látek v krvi. Druhá (vyžádaná rodinou) to popírá a uvádí za důvod smrti udušení. První spontánní demonstrace se změnily na organizované po celé USA s účastí gangů, placených žoldáků z okolních států a začalo ničení všeho a všech a byly spojené s rabováním. Na organizaci a financování toho si odpoví každý položením otázky, komu a k čemu to může být dobré? Rasismus začíná být vzájemný. Statistika za minulý rok uvádí 19 bělochů zastřelených policisty afroameričany a 9 černochů, které zastřelili bílí policisté. Vedle toho budou brzy, dne 3.11.2020, prezidentské volby v USA, kde zatím vede Trump, kterému se podařilo rozjet ekonomiku, i když se o tom u nás nemluví a dořešit řadu věcí, které zatím byly v luftu, jako bezpečnost apod. Přes všechny své úlety, dokáže problémy nazvat pravými jmény a neskrývá je. Pokud by se mu podařilo vyřešit i tento problém, převedený tak rychle do předváděného násilného projevu, měl by asi Bílý dům jistý. Proto asi byly hledány způsoby, jak tomu zabránit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?

16:13 Miroslav Kulhavý: Kdy už konečně odlepíme hubu od té americké boty a narovnáme hřbet?

Řada států přišla k rozumu a odvolali uznání Kosova jako státu. Poslední události na severu Kosova j…