Ivana Haslingerová: Romskou problematiku vyřeší pouze změna legislativy

28.08.2011 9:50

Ano v současné době musí tuto situaci v zájmu zabezpečení životů slušných bílých občanů proti nenávistným menšinám řešit policie a těžkooděnci, ale není to řešení do budoucna.

Ivana Haslingerová: Romskou problematiku vyřeší pouze změna legislativy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Romové u voleb

"Bezpečnostní rada státu se dnes na podnět předsedy vlády Petra Nečase zabývala bezpečnostní situací v severních Čechách, především na Šluknovsku a Rumbursku. Předseda vlády uložil ministru vnitra a policejnímu prezidentovi, aby zásadním způsobem za pomoci policejních posil tuto bezpečnostní situaci okamžitě řešili. Již dnes v odpoledních hodinách byly posíleny policejní síly ze speciální pořádkové jednotky s tím, že předseda vlády jednoznačně řekl, že na zajištění klidu a bezpečnosti v tomto regionu nemá kladeny žádné rozpočtové nebo personální limity a policie má v případě potřeby výrazným způsobem posílit své stavy v tomto regionu. Ty budou zároveň rozpočtově zajištěny. Současně již v minulém týdnu uložil předseda vlády ministru financí, aby ve vládním návrhu rozpočtu na příští rok byla kapitola ministerstva vnitra posílena o 700 milionů korun na provozní výdaje Policie ČR," tolik zpráva vlády o Bezpečnostní radě státu, která se zabývala situací v Severních Čechách ze dne 23. srpna 2011.

Ano v současné době musí tuto situaci v zájmu zabezpečení životů slušných bílých občanů proti nenávistným menšinám řešit policie a těžkooděnci, ale není to řešení do budoucna. Je ale hanba, že politici nechali k této situaci vůbec dojít. Současnou situaci přeci nevyřeší dlouhodobě tak, že se budou všude do měst, kde se dějí podobná zvěrstva posílat policejní jednotky, dlouhodobě ji nevyřeší ani sebeatraktivnější referentka za zájmy menšin ve vládě. Tuto situaci může dlouhodobě vyřešit pouze změna legislativy - zrušení nebezpečného antidiskriminačního zákona. Ano, nebezpečného, protože všude, kde ho zavedli, vedl k masakrům, uličním nepokojům a nenávistem.

Vzpomínám, jak prezident republiky před přijetím zákona o pozitivní diskriminaci varoval. Přestože podepisuje většinu zákonů, tento jeho podpis nenese. Nejen jemu, ale všem rozvážně uvažujícím občanům bylo jasné, že tento vysoce nespravedlivý zákon vyvolá velkou averzi mezi občany vůči protežovaným menšinám, a co bude ještě nebezpečnější, že ho budou zneužívat kriminální živly k beztrestnému páchání trestné činnosti. Také bylo jasné, že zákon ve svém důsledku ublíží nejvíce menšinám samotným. Podnikatelé se budou bát je zaměstnat, ony budou živořit na podporách, nudit se a krást namísto chodit do práce a nůžky se budou rozevírat, až nenávist přeteče. Politici ve vleku multikulturání Evropské unie to ale nechtěli vzít na vědomí. O tom, co podobný přístup přinesl za hrůzy v zemích EU, není třeba psát. Vidíme to takřka denně ve zprávách televize. Občané si naivně mysleli, že u nás se nemůže nic podobného stát, a teď je to tady. Politici namísto neustálého zasahování do svobodného života občanů nejrůznějšími nesmyslnými vyhláškami o jogurtech, rovných okurkách, jménech sýrů a špekáčků, jakož i sexu amerických veverek s českými by si měli uvědomit, že jejich prvořadým úkolem je zachovat bezpečnost občanů tím, že zajistí právo a pořádek. Zavedením nespravedlivých zákonů to nevyřeší.

Říká se "Hlas lidu, hlas Boží". Pohovořila jsem s několika náhodnými občany ve vesnici, kde trávím léto, o problémech Šluknova. Shodli se, že dokud nebylo tato nehorázné vyvyšování Romů zavedeno zákonem, žilo v ní stejně jako v sousedním městečku několik romských rodin a nic mimořádného se nědělo. Pravda, chlapi v JZD museli vzít zpočátku na Roma vidle, když odmítl dělat v kravíně jako oni, pohrozili mu, že ho vyhodí z práce a tím ztratí byt v místní družstevní bytovce. Jeho manželka a dcery ho velmi rychle přesvědčily, aby koukal v kravíně pracovat a byl klid. Soused rodiny z bytovky na dotaz, zda děti nedělaly na chodbě hluk, odvětil s úsměvem, že to zkusily, ale když vyletěl a profackoval je, byl od té doby klid a kolem jeho dveří se přímo plížily. Nyní jsou z nich provdané paničky v sousedních vesnicích, rodiče si koupili po odchodu do důchodu ve vedlejší vsi starý domek se zahrádkou a všichni jsou spokojeni. Nechci z romského problému dělat idylku, ale píši to pro zamyšlení nad romskou problematikou.

1. Rozhodně by neměli být tito lidé sestěhováváni do skupin, ale naopak. S jednou rodinou si vesnice poradí a nakonec k její vlastní spokojenosti.

2. Druhá věc je, že občané ve vesnici, kam přijde za prací, nesmějí být omezováni zákonem, když potřebují neposlušné děti seřezat a přinutit rodinu ke klidu.

3. Zaměstnaný Rom musí vědět, že jeho zaměstnavatelé mají právo ho vyhodit, pokud nebude pracovat, a on přijde stejně jako běloch nejen o práci, ale i střechu nad hlavou, pokud má podnikový byt. Pokud naopak bude vědět, že když uvede podujatost z rasové nenávisti, tak půjde zaměstnavatel k soudu a stát mu přidělí byt jiný, pak se situace nevyřeší nikdy.

4. Občané by měli vědět, že nebudou stíháni za rasovou nenávist, pokud vyhodí opilého Roma z baru, ale naopak by jim v tom měla policie pomoci a on rozbité věci nahradit, stejně jako to platí pro bělocha. Neboli aby platilo stejné právo pro všechny. Před přijetím antidiskriminačního zákona jsme v naší obci u piva v hospodě o Romech nemluvili a přitom tito nebyli nijak utlačováni, naopak tam seděli s námi. Museli ale pracovat a za pivo zaplatit. Zapadnot mezi ostatní. Nyní jjsou tématem dne a nepřejte si slyšet co by s těmi ze Šluknova chlapi udělali.

5. Pokud se zákon nezruší, bude mít zaměstnavatel hrůzu zaměstnat Roma, i kdyby jinak chtěl. Nebude přece riskovat, že ho Rom udá při prvním napomenutí pro rasovou diskriminaci. A to ublíží ve svém důsledku nejvíc Romům samotným.


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Fragmenty.cz

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

13:57 Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

Čínský automobilový průmysl narazil na odbytovou bariéru spalovacích motorů. V největších čínských m…