Ivo Fencl: Megačelisti? Houbičky!

14. 9. 2018 10:51

Film The Meg podle knihy Steva Altena (*1959) Meg: Román o děsu hlubin (1997) jsme viděli ve třech: se synem a se synovcem, a to v síti multikin Cinestar.

Ivo Fencl: Megačelisti? Houbičky!
Foto: pixabay.com
Popisek: Film - ilustrační foto

Dokázal bych o něm popsat několik stran, ale chválil bych leda spád první polovičky. Je to kvalitní „béčko“, stahuje nás jako závaží do nejhlubších míst světového oceánu, ba ještě hloub, až pod falešné dno, a seznámí děti i dospělé s předvěkým megalodonem v činnosti. Inu, science fiction.

Ale proč vlastně tolik řečí? Vždyť druhá část filmu je přímo únavná. A stačí říci jediné: „Steven Spielberg může klidně spát na vavřínech dál; Čelisti opět nebyly překonány.“

Zamnul si asi ruce, nebo se aspoň sarkasticky pousmál. Vždyť dokonce ani plážová scéna, která Jaws zlehka parafrázuje, pranic nefunguje. Asi i proto ne, že přichází ve filmu příliš pozdě. Jako The Megby tam byla vpašována uměle. A je to něco jako závěr Spielbergova Ztraceného světa: přílepek. Jenže...

Spielberg přílepek aspoň kvalitně a vtipně natočil. Zde je útok obřího žraloka na pláž jen vágně odůvodněn a třeba mě ani moc nevyděsil. Se slavným úprkem lidí z písčiny z Čelistí se nedá srovnat ani vzdáleně a je katastrofou zjistit, že tu už jinak nezbylo takřka nic, co by film ospravedlnilo a takříkajíc dotáhlo do konce.

Leda snad anglický herec (a borec) Jason Statham (Sbal prachy a vypadni, Duchové Marsu, Kurýr 1-3, Collateral, Cellular, Růžový panter, Zastav a nepřežiješ 1 a 2; Rallye smrti, Postradatelní 1-3, Rychle a zběsile 7 a 8).

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinamiPublikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…