Ivo Valenta: Cejchování neočkovaných. Je zrůdnost zveřejňovat, kdo je a kdo není očkovaný

23.10.2021 17:05 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu nařízení pro neočkované učitele.

Ivo Valenta: Cejchování neočkovaných. Je zrůdnost zveřejňovat, kdo je a kdo není očkovaný
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

To, co vláda předvádí po volbách, kdy už jí o nic nejde, je za hranou všeho. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45699 lidí
JE NEPŘÍPUSTNÉ, aby učitelé, kteří nejsou očkováni, byli veřejně označováni tím, že na rozdíl od svých očkovaných kolegů budou muset trávit celý den v práci v respirátoru. Tohle přece musí okamžitě rozcupovat každý právník! Nebo se snad mýlím? Co si o tom myslí například skvělá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová?

- Ať ministr zdravotnictví Vojtěch okamžitě zdůvodní, proč takto rozhodl, když očkovaní učitelé mohou nákazu šířit zrovna tak, jako ti neočkovaní.

- Ať okamžitě sdělí, jak si mohl dovolit nařídit, aby každý, kdo se ve škole ocitne, dle nasazení či nenasazení respirátoru u personálu školy zjistil o dané osobě citlivé údaje - tedy zda byl či nebyl očkován.

To mu opravdu nedochází, jaké problémy a nenávist tím v mezilidských vztazích způsobí? Co to vůbec je? Odměna očkovaných, kteří mohou nemoc beztrestně šířit či šikana neočkovaných? Nebo jen byznys s vakcínami?

Ti, kteří podobné zrůdnosti vymýšlejí, by se měli stydět podívat lidem do očí.

A to už vůbec nemluvím o hrazených testech. Jediné, čeho tím vláda docílí, je to, že se lidé prostě a jednoduše testovat nebudou a nemoc budou šířit dál. To jsme vážně chtěli?

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Sluníčkáři, pojďme diskutovat

19:48 Petr Hampl: Sluníčkáři, pojďme diskutovat

Denní glosa Petra Hampla - z poznámky na Prvních zprávách