Ivo Valenta: Konečně rozumný názor - testy a karanténa i pro očkované

13.11.2021 7:37 | Komentář

Po dlouhé době je tu konečně návrh, dávající smysl.

Ivo Valenta: Konečně rozumný názor - testy a karanténa i pro očkované
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Dosud totiž opatření, vztahující se k očkovaným osobám, postrádají jakoukoliv logiku. A rozhodně ani v nejmenším nevedou k zastavení či alespoň brždění pandemie covid-19. Vedení naší země totiž podle mě nemá nejmenší zájem na zastavení šíření koronaviru.

O to více si cením názoru odborníků, citovaných v článku. Podle nich v případě očkovaných lidí není možné mluvit o bezinfekčnosti. Tito lidé se vesměs ani netestují po kontaktu s nakaženými, takže pak mohou roznášet infekci dále. Vstup na mnohá místa je pro očkované automatický, přestože mohou být nakaženi a být přenašeči infekce. Stejně je tomu po návratu ze zahraničí. To zásadním způsobem pomohlo rozšíření infekce do současného stavu. Vědí to i sami očkovaní a ti, kteří jsou zodpovědní a rozumní, by sami nastavení férových pravidel přivítali.

Očkovaný člověk chrání sebe, nikoliv své okolí, a v tom je největší problém, na němž se odborníci shodují. Když jsou očkovaní v kontaktu s pozitivními, měli by být v karanténě, nebo se nechat otestovat. Ve skutečnosti však hygiena posílá lidi v podobných situacích na testy jen výjimečně a v mnoha případech žádanku dokonce odmítá vystavit.

Ani přes jasná stanoviska odborníků však vláda změnu v tomto směru neplánuje. Zatím pouze zpřísňuje pravidla pro neočkované, čímž jasně dokazuje, že jí o zdraví lidí rozhodně nejde.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN je jiný, jásal Rakušan. Svědek: Má pravdu. Zde štědrá smlouva. A příběh

16:00 STAN je jiný, jásal Rakušan. Svědek: Má pravdu. Zde štědrá smlouva. A příběh

„Myslím, že kdo nás dlouhodobě sleduje, je mu jasné, že v hnutí STAN fungujeme trochu jinak, než jak…