Ivo Valenta: Není možné lidem lhát, všichni plujeme na jedné lodi

30.08.2021 16:41 | Komentář

Očkování není všespásné! K očkovaným proto musíme přistupovat stejně jako k neočkovaným!

Ivo Valenta: Není možné lidem lhát, všichni plujeme na jedné lodi
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Již několikrát jsem zde psal o tom, že rozhodně nejsem odpůrcem očkování. Jistě může být v některých případech pomocí proti těžkému průběhu onemocnění covidem. Každopádně ale ani očkování není spásou pro všechny.

Rozhodně nevylučuje možnost nákazy, jejího přenosu a ani těžkého průběhu nemoci, popř. úmrtí. Mnozí jsou však přesvědčeni o opaku a o tom, jaká je realita, vůbec neví - což dokazuje i příběh rodiny, která navzdory očkování onemocněla, a jednu osobu takto ztratila.

Nikdo z nich netušil, že se tohle může stát. Lidé mají za to, že očkovaná veřejnost nákazu nemůže chytit, ani šířit, a už vůbec se potýkat s vážným průběhem nemoci. I tento smutný příběh je pouze důkazem toho, jak hluboce se mýlí.

K naočkovaným lidem musíme přistupovat naprosto identicky, jako k těm bez vakcinace. Stejná pravidla, stejný režim. Není možné dělit společnost na dvě skupiny a tyto proti sobě vzájemně štvát. Je naprosto stejnou tragédií, když zemře člověk očkovaný i neočkovaný. Když zemře v důsledku covidu nebo třeba důsledkem očkování. Není možné lidem lhát. Všichni plujeme na jedné lodi. Je to o osobní zodpovědnosti každého z nás, ne o selektování populace, které je, jak ukazuje nejen tento případ, naprosto nemístné.

Je nesmyslné testovat a trestat neproočkovanou populaci, když té očkované se nákaza (ani šíření) rozhodně nevyhýbá. A už vůbec není možné, aby očkovaní byli obelhávání tím, že se právě jim nákaza vyhne.

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Projev k národu se moc nepovedl

20:17 Jiří Paroubek: Projev k národu se moc nepovedl

Premiér Fiala se rozhodl pro dramatický krok. Ohlásil na středeční večer projev k národu. Takovéto p…