Ivo Valenta: Není možné lidem lhát, všichni plujeme na jedné lodi

30.08.2021 16:41 | Komentář

Očkování není všespásné! K očkovaným proto musíme přistupovat stejně jako k neočkovaným!

Ivo Valenta: Není možné lidem lhát, všichni plujeme na jedné lodi
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Již několikrát jsem zde psal o tom, že rozhodně nejsem odpůrcem očkování. Jistě může být v některých případech pomocí proti těžkému průběhu onemocnění covidem. Každopádně ale ani očkování není spásou pro všechny.

Rozhodně nevylučuje možnost nákazy, jejího přenosu a ani těžkého průběhu nemoci, popř. úmrtí. Mnozí jsou však přesvědčeni o opaku a o tom, jaká je realita, vůbec neví - což dokazuje i příběh rodiny, která navzdory očkování onemocněla, a jednu osobu takto ztratila.

Nikdo z nich netušil, že se tohle může stát. Lidé mají za to, že očkovaná veřejnost nákazu nemůže chytit, ani šířit, a už vůbec se potýkat s vážným průběhem nemoci. I tento smutný příběh je pouze důkazem toho, jak hluboce se mýlí.

K naočkovaným lidem musíme přistupovat naprosto identicky, jako k těm bez vakcinace. Stejná pravidla, stejný režim. Není možné dělit společnost na dvě skupiny a tyto proti sobě vzájemně štvát. Je naprosto stejnou tragédií, když zemře člověk očkovaný i neočkovaný. Když zemře v důsledku covidu nebo třeba důsledkem očkování. Není možné lidem lhát. Všichni plujeme na jedné lodi. Je to o osobní zodpovědnosti každého z nás, ne o selektování populace, které je, jak ukazuje nejen tento případ, naprosto nemístné.

Je nesmyslné testovat a trestat neproočkovanou populaci, když té očkované se nákaza (ani šíření) rozhodně nevyhýbá. A už vůbec není možné, aby očkovaní byli obelhávání tím, že se právě jim nákaza vyhne.

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Hra na kuře

12:21 Zbyněk Fiala: Hra na kuře

Americké ministerstvo financí se pokouší zablokovat splátky ruského státního dluhu a vyvolat umělý …