Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys

23.09.2021 14:37 | Komentář

ČR předobjednala vakcíny proti covid-19 pro celkem 700 tisíc dětí, a to ve věku již od pěti let. To vše v situaci, kdy tato vakcína zatím nebyla schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA).

Ivo Valenta: Očkování pětiletých? Opravdu nechutný byznys
Foto: Synot
Popisek: Ivo Valenta, emeritní slovácký senátor

Zhruba před čtvrt rokem navíc ministr zdravotnictví tvrdil, že pro nejmenší děti vakcína určitě nebude a „na stole“ není ani očkování děti ve věku do dvanácti let.

Jistě, sám výrobce vakcín zcela logicky konstatuje jejich bezpečnost – jenže je to na základě studie, zahrnující malý vzorek dětí, který v globálním měřítku nic neznamená. Děti navíc nemusí pocítit případné nežádoucí účinky bezprostředně, ale až v průběhu delšího časového horizontu. Kromě toho pro ně nemoc samotná žádným výrazným rizikem není.

Vláda dlouhodobě mrhá prostředky nás všech. A točí se tu neskutečné peníze. Ať už to jsou kšefty s vakcínami, kterých již dříve bylo pro naši desetimilionovou zemi objednáno 23 milionů?!, tak s testy pro zdravé školáky, které stály mnoho miliard, přičemž dohledání jednoho nakaženého vyšlo na 600 tisíc korun (pozitivních dětí bylo 0,4 promile!). …a to vše v situaci, kdy se na skutečně nemocné děti musí vyhlašovat sbírky. Připadá vám to v pořádku?

O co tedy primárně jde? O zdraví, nebo o byznys? Odpověď si může doplnit každý sám.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

21:37 Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

Byla porážka Pirátů v těchto volbách demokratická? A byla férová? A odpovídá počet jejich mandátů je…