Ivo Valenta: Právě selský rozum v naší vrcholné poliltice už rok chybí

04.04.2021 13:21

Epidemie se dle slov ministra Blatného nedá řídit selským rozumem... Jasně, to dává logiku!? Myslím to samozřejmě v ironii.

Ivo Valenta: Právě selský rozum v naší vrcholné poliltice už rok chybí
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Větší blbost jsem dlouho neviděl. Děti navíc dle ministra evidentně nepatří na sportoviště - pokud mají chuť něco pro sebe udělat, mají prý jít běhat do lesa.

Ví tento člověk, kdo jsou to děti a jaké jsou jejich potřeby? Na sportovištích mohou být i v době, kdy rodiče jsou například v zaměstnání. Sportoviště jsou v osídlených částech měst či obcí. Ve sportovních kroužcích jsou navíc děti pod dohledem dospělé osoby. Který rodič ale pustí dítě do určitého věku jen tak do lesa? A navíc - ne každé dítě má přece les v blízkosti bydliště - dochází to ministrovi?

V Česku jsou z velké části zavřena hřiště, děti nesmějí chodit na hromadné kroužky. Otevřené nejsou ani školy či školky, které se tělesné výchově věnují. Tato situace je absolutně neudržitelná a ve světě podle mne nemá obdoby.

Absolutně nesouhlasím se slovy pana Blatného, že se situace nedá řídit selským rozumem - naopak jsem přesvědčen, že právě selský rozum v naší vrcholné poliltice už rok chybí, a proto jsme nyní tam, kde jsme. V ekonomické i sociální propasti (když použiju slušný výraz).

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Husák: Z větrníků obří „vibrátory“

21:33 Václav Husák: Z větrníků obří „vibrátory“

Autoři televizních a filmových dokumentů hledají divácky zajímavá témata všude kolem nás. Často se s…