Její výsledek nemohl trhy uklidnit. Angela Merkelová dál tvrdošíjně trvá na tom, že jednotlivé členské země si ze svých problémů pomohou sami strukturálními reformami. Ty jsou samozřejmě zapotřebí, krize eura se ale dostala do fáze, ve které se bez dočasné výrazné pomoci ECB neobejde. Na druhou stranu vize společně budované fiskální unie, ke které se včera všichni lídři připojili, může časem ECB trochu rozvázat ruce. Hluboká fiskální integrace ve smyslu společného rozpočtu je iluzí - sladit penzijní systémy Itálie, Nizozemí a Estonska je na Nobelovu cenu. Angela Merkelová a Nicolas Sarkozy ale chtějí do začátku prosince pravděpodobně předložit návrh, který by zautomatizoval tresty pro rozpočtové hříšníky a omezil jejich rozpočtovou suverenitu. Je otázka, zda za těchto podmínek budou nakonec Němci ochotni kývnout na vydávání společných euro-dluhopisů (alespoň částečné).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…